Hepsiburada siparişi iptal etti

İlk defa böyle bir olaya şahit oldum, sizin izniniz olmadan böyle bir şey yapamazlar normal şartlarda.

Mail veya mesaj bildirimi de gelmedi. Ben de çok şaşırdım. Müşteri hizmetlerine yaklaşık yarım saat bağlandıktan sonra ürün temin edilemeyeceği için iptal edilmiştir denildi sadece.

Normalde 24 Aralıkta kargoya verilip 2 Ocak teslim tarihiydi.Ben de bunları bir kaç kez arayıp aciliyet durumumu dile getirmeye çalıştım. İnanır mısınız dün görüştüğüm yetkili bu gün için kargoya verilecek dedi, öğlen bir kontrol edeyim dedim herhangi bir hareketlilik yoktu, tekrar aradım durum nedir diye bu defa bir başkası arkadaşımız yanlış bilgi vermiş dedi, tamam sıkıntı yok bekleriz deyip telefonu kapattım gün içinde tekrar kontrol ettiğimde iptal etmişler.

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik Madde 9/2:
"Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde tüketicinin bu durumdan haberdar edilmesi ve ödemiş olduğu toplam bedelin ve onu borç altına sokan her türlü belgenin en geç on gün içinde kendisine iade edilmesi gerekir. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez."

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı