Hepsiburada-Trendyol tarzı site kurmak

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da yazdığım gibi bu tür siteler kurarak kendi tasarladığım t-shirtleri veya ülkemizde satışı bulunmayan bazı ürünleri yurt dışından getirtip kurduğum sitede satmak istiyorum fakat internette bununla ilgili hiçbir bilgi bulamadım. Mesela ben şimdi siteyi kurdum diyelim ürünlerimi koydum içine sadece alıcı bekliyorum neyse günler haftalar geçti bir alıcı girdi siteye ve bir ürün aldı bu ürünün parasını ben nasıl alacağım bu para nereye gidecek bununla ilgili hiçbir bilgim yok lütfen bu işle ilgili bilgisi olan kişiler aydınlatırsa sevinirim.
Bu arada 17 yaşındayım reşit olmama 1 yıl kaldı bu olayı 17 yaşımdayken yapabilir miyim?

Hocam parayı sadece eft ya da havale ile alın. Yani ibanınızı atın almak isteyen önce parayı oraya atar ve açıklamaya ismini ve almak istediği ürünü yazar.

Hocam parayı sadece EFT ya da havale ile alın. Yani ibanınızı atın almak isteyen önce parayı oraya atar ve açıklamaya ismini ve almak istediği ürünü yazar.

Hocam öyle de aklıma geldi fakat hiç güven verici bir yol değil bırakın başka kişileri ben bile öyle bir site görsem kesinlikle alışveriş yapmam bu yüzden bu fikri beynimde en son seçeneklere koydum.

En kötü ihtimalle şahıs şirketi kurup KDV ile satış yapman lazım. Ayrıca şirketin adına banka hesabı açılacağı için banka sana bu konuda yardımcı olabilir. Bunun dışında IBAN ile vs. satış yapmak tamamen illegal olur. Site açacağına git sarı siteden GET satışı yap.

Başlarda kapıda ödeme olarak sunarsınız sadece işler ilerlerse sanırım bankalarla iletişim kurmanız gerek çünkü bazı sitelerde bazı kartlar işlem görmüyor yani bir anlaşma söz konusu sanırım.

Shopier veya iyzico sanal pos kullanabilirsiniz kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilirler belirli komisyon karşılığında tabiki.

En kötü ihtimalle şahıs şirketi kurup KDV ile satış yapman lazım. Ayrıca şirketin adına banka hesabı açılacağı için banka sana bu konuda yardımcı olabilir. Bunun dışında IBAN ile vs. satış yapmak tamamen illegal olur. Site açacağına git sarı siteden GET satışı yap.

Hocam hazıra konmayı hiç sevmiyorum ülkede doğru düzgün sadece 4 tane bilindik site var o bilindik sitelerden 5. si de benim sitem olmasını istiyorum ve anladığım kadarıyla bu iş 18 olmadan ve iyi bir sermaye olmadan olmayacak gibi.

Geri
Yukarı