Hepsiburada-Trendyol tarzı site kurmak

Hocam hazıra konmayı hiç sevmiyorum ülkede doğru düzgün sadece 4 tane bilindik site var o bilindik sitelerden 5. si de benim sitem olmasını istiyorum ve anladığım kadarıyla bu iş 18 olmadan ve iyi bir sermaye olmadan olmayacak gibi.
18 olmana az kalmış o önemli değil siteyi seneye kadar yaparsın, sermaye meseleside iyi bir hosting artı domain yıllık 300 tutsa ki bu şimdilik reklam masrafların 2bini açar bence.

Şöyle düşün, Hepsiburada ve Trendyol tarzı siteler 50-100 kişi tarafından geliştirildikten sonra belli yatırımcılardan milyon tl miktarlarında yatırım almış şirketler. Hevesini kırmak istemem ama tek başına böyle bir şirket kurmak çok ütopik. Hazıra konmayı sevmiyorum demişsin ama o hazıra konmak istemediğin sistemler bile (Shopify, Woocommerce hatta WordPress) belli bir geliştirme sürecinin sonunda oluşmuş sistemler.

Sana verebileceğim en iyi tavsiye basit bit WordPress sitesi kurup WooCommerce eklentisini yüklemen ve ürünlerini orada listelemen. Nasıl ödeme alacağın ise yine çok basit WooCommerce eklentisinin iyzico ile bağlantısı var. Senin yapman gereken üye hesabı oluşturup bilgilerini WooCommerce eklentisine aktarmak. Gerisini zaten düşünmene gerek yok.

Her gün gelen siparişleri kendi paketlerinde paketleyip, akşam 5'ten önce en yakın kargo şubesine vererek gönderim işini de halletmiş olursun.

Merhaba başlıkta da yazdığım gibi bu tür siteler kurarak kendi tasarladığım t-shirtleri veya ülkemizde satışı bulunmayan bazı ürünleri yurt dışından getirtip kurduğum sitede satmak istiyorum fakat internette bununla ilgili hiçbir bilgi bulamadım. Mesela ben şimdi siteyi kurdum diyelim ürünlerimi koydum içine sadece alıcı bekliyorum neyse günler haftalar geçti bir alıcı girdi siteye ve bir ürün aldı bu ürünün parasını ben nasıl alacağım bu para nereye gidecek bununla ilgili hiçbir bilgim yok lütfen bu işle ilgili bilgisi olan kişiler aydınlatırsa sevinirim.
Bu arada 17 yaşındayım reşit olmama 1 yıl kaldı bu olayı 17 yaşımdayken yapabilir miyim?

Bu konuda en doğru yöntem sanal pos kullanmanızdır. Tabi ki bunun için şirket kurmanız ve bankada kurumsal hesap açtırmanız gerekmektedir. Bu şekilde sipariş ile ödemeyi anlık kontrol ederek iş yükünüzü azaltırsınız

Geri
Yukarı