Hepsiburada ürün değişim süreci nasıl işliyor?

443595

Hectopat
Kitap siparişi vermiştim, 1 tane kitabı yollamamışlar, onun yerine 2 tane aynı kitabı koymuşlar. Firmayla soru - cevap sekmesinden konuştum. Değiştireceklerini söylediler.
Kargo şubesi daha kargo teslim edildi olarak işaretlemedi. Şimdi, kargo teslim edildi şeklinde onaylandıktan sonra ben mi kargo şubesine gidip kargolayacağım yoksa onlar mı gelip alacaklar? Kargo parası ödeyecek miyim?

İade süreci içerisinde kapımdan alınsın, teslimat noktasından alınsın veya şubeye teslim edeceğim şekilde seçenekler oluyor kapınızdan alınmasını istediyseniz ürünü gelip sizden aldıktan sonra kargo teslim alındı olarak gözükür, karşı tarafa kargo teslim edildikten sonra karşı taraf tarafından değerlendirme yapılır ona göre iadenizin veya değişiminizin sonucu gerçekleşir. Eğer şubeye teslim seçeneğini seçtiyseniz Hepsiburada'nın size verdiği kod ile beraber ürünü belirtilen kargo şirketinin size en yakın şubesine teslim etmelisiniz.

Firma zaten konuya hakimse bir sıkıntı olmayacaktır en fazla tekrar iade talebi oluşturursunuz ama firma zaten hatayı biliyor ve yardımcı olacağını söylüyorsa tek kitabı göndermeniz yeterli olacaktır.

Firma zaten konuya hakimse bir sıkıntı olmayacaktır en fazla tekrar iade talebi oluşturursunuz ama firma zaten hatayı biliyor ve yardımcı olacağını söylüyorsa tek kitabı göndermeniz yeterli olacaktır.
Müşteri temsilcisi iade talebi oluşturup kod gönderdi. Ben sadece fazladan gelen kitabı değiştirmek istiyorum. Sıkıntı çıkarır mı? Satıcı sorun olacağını söylüyor.

Satıcı da fazladan gelen kitabı istemedi mi zaten? Satıcı nasıl sorun olacağını söylüyor?
İstedi, sorun kısmı ise HB firmasında normal satcılarıların ürünlerin değiştirme sekmesi kapalı oluyor. O yüzden sadece iade seçeneği aktif. Satıcıda iade talebi oluşturursan tüm kitapları yollarsın ve paran hesaba yatar demişti. O yüzden sıkıntılıydı ama müşteri hizmetleri halletti.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı