Hepsiburada ürün iadesi yapmıyor

Kvnc44

Hectopat
16/07/2020 tarihinde teslim aldığım "techburada" diye satıcı firmadan RX 570 4G ekran kartı aldım. Sonra sisteme taktım ve mavi ekran vs sorunla karşılaşınca hemen 18/07/2020 tarihinde site üzerinde iade başvurumu yaptım. Sonra gönderdikleri kod ile gönderdim 22/07/2020 tarihinde satıcının eline geçti, sonra servis bahanesiyle beni yaklaşık 20 gün beklettiler ve ürünü bana geri gönderdiler, ben de kabul etmeden iade etttim. Adam akıllı bir yetkiliyle görüşemedim derdimi anlatamıyorum. 14 gün içinde ürünü iade ettim ama kabul etmiyorlar son çare olarak tüketiciler derneğine başvurdum beklemedeyim. Siz siz olun bu siteden alışveriş yapmayın yoksa benim gibi mağdur olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'dan 100 bin TL üzerinde alışveriş yapmışımdır, sayısız ürün iade ettim. Hiçbir sorun çıkarmadılar. Size ne gerekçe göstererek iadeyi kabul etmiyorlar? Montajı yapılmış ürün olduğu için mi?

Hepsiburada'dan 100 bin TL üzerinde alışveriş yapmışımdır, sayısız ürün iade ettim. Hiçbir sorun çıkarmadılar. Size ne gerekçe göstererek iadeyi kabul etmiyorlar? Montajı yapılmış ürün olduğu için mi?

Muhtemelen güç verdiği içindir. Çünkü ben aldığimaldığım B450M S2H anakarta M.2 SSD ve RAM'leri montajlarından sonra iade aldılar.

Muhtemelen güç verdiği içindir. Çünkü ben aldığimaldığım B450M S2H anakarta M.2 SSD ve RAM'leri montajlarından sonra iade aldılar.
E bu noktada almayacaklarını zaten belirtiyorlar, o ürünü garantiye alıyorlar bir sorun varsa da. İade prosedürlerinde yazan, normal bir durum gibi geldi bana.

Sitenin ne suçu var? Suç satıcıda.
[/QEğer kendine güvenilir site diyorlarsa gereğini yapacaklar N11'den dünya kadar mal aldım asla sorunla karşılaşmadım müşteri hizmetleri çok iyi burada adamlar başından salıyor müşteri hzimetleri çözüm odaklı değil.
E bu noktada almayacaklarını zaten belirtiyorlar, o ürünü garantiye alıyorlar bir sorun varsa da. İade prosedürlerinde yazan, normal bir durum gibi geldi bana.

14 günlük cayma hakkı var kanunen ben ürünü aldım baktım kasama olmadı 2 gün sonra iade ettim.

14 günlük cayma hakkı var kanunen ben ürünü aldım baktım kasama olmadı 2 gün sonra iade ettim.
14 günlük cayma hakkı "ne olursa olsun" demiyor. Siz montajını yapıp ürüne güç verirseniz haliyle geri kabul etmeme hakları var, iade prosedürlerini incelemeniz lazım. Ürün geldiğinde 14 gün içinde iade etme hakkınız var, evet. Fakat ürünü açıp, montaj yapıp, kullandıktan sonra geçerli değil bu hak. Ürünün ölçülerinin, uyum bilgilerinin vs. kontrolü zaten sizin sorumluluğunuzda. Tişört değil ki bu uymadı diyip geri iade etmeye kalkın. Haklarımızı doğru bilelim ki mağdur olmayalım kendi kendimize.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?
Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler

14 günlük cayma hakkı "ne olursa olsun" demiyor. Siz montajını yapıp ürüne güç verirseniz haliyle geri kabul etmeme hakları var, iade prosedürlerini incelemeniz lazım. Ürün geldiğinde 14 gün içinde iade etme hakkınız var, evet. Fakat ürünü açıp, montaj yapıp, kullandıktan sonra geçerli değil bu hak. Ürünün ölçülerinin, uyum bilgilerinin vs. kontrolü zaten sizin sorumluluğunuzda. Tişört değil ki bu uymadı deyip iade etmeye kalkın. Haklarımızı doğru bilelim ki mağdur olmayalım kendi kendimize.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?
Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler

Arkadaş açmadan denemeden nasıl anlayacağız güzel o zaman açtık diye mal bozukta olsa bize kalıyor ben 2 3 ay ürün kullanıp iade edenleri biliyorum ürünü taktım olmadı iade ettim 2 gün içinde sizin gibi zihniyetler olursa daha çok kişi mağdur olur. Ama ben mağdur olmayacağım paramı çatır çatır alacağım muz cumhuriyetinde değiliz. Adamlara iade diye gönderiyorum servise gönderip 20 gün beklettikten sonra geri bana gönderıyorlar akılları sıra zaman aşımına uğratmaya çalışıyorlar. Herkes bilinçli olmalı hakkını aramalı.
Arkadaş açmadan denemeden nasıl anlayacağız güzel o zaman açtık diye mal bozukta olsa bize kalıyor ben 2 3 ay ürün kullanıp iade edenleri biliyorum ürünü taktım olmadı iade ettim 2 gün içinde sizin gibi zihniyetler olursa daha çok kişi mağdur olur. Ama ben mağdur olmayacağım paramı çatır çatır alacağım muz cumhuriyetinde değiliz. Adamlara iade diye gönderiyorum servise gönderip 20 gün beklettikten sonra geri bana gönderıyorlar akılları sıra zaman aşımına uğratmaya çalışıyorlar. Herkes bilinçli olmalı hakkını aramalı.

Üstelik adamlar 3 yıl garanti yazmışlar sitede faturada 2 yıl garantiliydi. Sen sadece tişört için hakkını aramaya devam et dostum.

Üstelik adamlar 3 yıl garanti yazmışlar sitede faturada 2 yıl garantiliydi. Sen sadece tişört için hakkını aramaya devam et dostum.
Haklarını bilmeden hak aramaya kalkanlar anca muz cumhuriyetinde olur. Ürünü denedikten sonra eğer problem varsa zaten garantili, değişim veya onarım hakkı var. Ama iade hakkı ürünü çalıştırınca yok oluyor, açık ve net. Daha önce 2 defa hakem heyetinden para iadesi aldım bu arada, haklarımı ve süreçleri çok iyi biliyorum. Parayı çatır çatır geri vermeyecekler, en fazla değişim yaparlar bir sorun varsa. AMD ekran kartı alıp kronik bazı yazılım hatalarıyla karşılaşınca pişman olmuşsunuz, deneyip, kullanıp vermeye çalışıyosunuz. Köylü kurnazlığı demek yerine hak, hukuk vs. gevelemeye gerek yok.

Haklarını bilmeden hak aramaya kalkanlar anca muz cumhuriyetinde olur. Ürünü denedikten sonra eğer problem varsa zaten garantili, değişim veya onarım hakkı var. Ama iade hakkı ürünü çalıştırınca yok oluyor, açık ve net. Daha önce 2 defa hakem heyetinden para iadesi aldım bu arada, haklarımı ve süreçleri çok iyi biliyorum. Parayı çatır çatır geri vermeyecekler, en fazla değişim yaparlar bir sorun varsa. AMD ekran kartı alıp kronik bazı yazılım hatalarıyla karşılaşınca pişman olmuşsunuz, deneyip, kullanıp vermeye çalışıyosunuz. Köylü kurnazlığı demek yerine hak, hukuk vs. gevelemeye gerek yok.

Seni muhatap alıp zamanımı harcamayacağım tamam doğrudur he deyip geçiyorum geveleyen sensin bu arada adam ol işine bak avukatlığada soyunma. Ayrıca adamlar 3 yıl garanti demişler faturada 2 yıl garanti kim kurnaz belli bu arada küçümsediğin köylülere kurban ol.

Bugün itibarıyla Hepsiburada'dan mesaj geldi para iadeniz ilgili bankaya yatırılmıştır. THH Ti savunma isteyince hemen iade ettiler yoksa karşımda muhatap bulamıyordum. Paramı çatır çatır alacağım dedim ve aldım. Demekki haklarımı biliyormuşum açık ve net. Haklarımı bildiğim için paramı alabildim. Senin gibilerine kapak olsun. Arkadaşlar mesafeli alışverişlerde 14 gün içerisinde kayıtsız şartsız para iadesi oluyor. Kesinlikle peşini bırakmayın. Onu kabul etmeyen satıcı mağazasında satacak internete koymayacak ürünü. 1300 TL veripte yok watmann hatası yok mavi ekran siyah ekran uğraşamam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı