Hepsiburada Xbox kolu bozuk geldi

• Konuyu başlatan XakoR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 228

XakoR

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Gigabyte B550M DS3H
ASUS TUF Gaming RTX 3080
G.Skill Trident Z 16(8x2)GB 3200MHz DDR4
Kingston NV2 1TB 3500/2100 M.2 SSD
Cooler Master Masterliquid ML240L
NZXT C750 750W 80+ Bronze
Dark Guardian Kasa

Asus XG249CM 23.8" 270hz 1ms
Asus VG248QE 24" 144Hz 1ms
Logitech G Pro X
Logitech G Pro TKL
Lamzu Atlantis OG PRO v2
Merhaba 13 gün önce elime ulaşan Xbox kolunun bugün sorunlu olduğunu fark ettim. Zamanım olmadığından çok kullanamamıştım. Kullanınca anladım ki sol arka kolunun yayı sert ve ses çıkarıyor. İade talebi açtım ancak servise gidecek diyorlar. Sıfır aldığım ürün bozuk geldi. Ne yapmalıyım sizce? Servis "bunu siz bozdunuz" deyip iadeyi reddedebilir mi?
Satıcı: MyFaz

14 gün koşulsuz iade hakkı var diye biliyorum. Direkt iade edemiyor musunuz? Ek olarak ürünün linkini paylaşır mısınız ?

Tabii ki koşulsuz iade hakkınız mevcut ama üzerinden 13 gün geçmiş ve siz anca farkedebilmişsiniz, bu da ister istemez şüphe uyandırır. İncelemeye alırlar, sizin bozmadığınızı anlarlar diye düşünüyorum. Takdir edersiniz ki adamlar sizin bozmuş olabileceğiniz ürünü koşulsuz iade alamaz çünkü bozuk olduğu için iade ediyorsunuz ki bu seçeneği Hepsiburada satıcılı olanda bile seçseniz bir teste tabii tutulur.

14 gün koşulsuz iade hakkı var diye biliyorum. Direkt iade edemiyor musunuz? Ek olarak ürünün linkini paylaşır mısınız ?
Kabul etmiyorlar. Resmen dalga geçer gibi "tekrar satışa uygun olması lazım" dediler. Ürün zaten bozuk neyini yeniden satacaklar anlamadım.

Microsoft Xbox Wireless Controller Siyah 9.Nesil ( Microsoft Türkiye Garantili )

Tabii ki koşulsuz iade hakkınız mevcut ama üzerinden 13 gün geçmiş ve siz anca farkedebilmişsiniz, bu da ister istemez şüphe uyandırır. İncelemeye alırlar, sizin bozmadığınızı anlarlar diye düşünüyorum. Takdir edersiniz ki adamlar sizin bozmuş olabileceğiniz ürünü koşulsuz iade alamaz çünkü bozuk olduğu için iade ediyorsunuz ki bu seçeneği Hepsiburada satıcılı olanda bile seçseniz bir teste tabii tutulur.
O zaman bozuk değil de beğenmedim diye mi iade edeyim. Bu da beni dolandırıcı yapmaz mı?

Kabul etmiyorlar. Resmen dalga geçer gibi "tekrar satışa uygun olması lazım" dediler. Ürün zaten bozuk neyini yeniden satacaklar anlamadım.

Microsoft Xbox Wireless Controller Siyah 9.Nesil ( Microsoft Türkiye Garantili )

O zaman bozuk değil de beğenmedim diye mi iade edeyim. Bu da beni dolandırıcı yapmaz mı?
Bozuk olarak edin zaten, aksi takdirde daha çok uğraştırabilir. Linkte, satıcı yanlış renkte gönderdiği olmuş ama 11 değerlendirmenin hepsinden 5 yıldız almış, o yüzden size sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum, ayıplı ürünü kabul ederler bence.

Müşteri hizmetlerine bildiren bu durumu. Satıcılar her zaman yokuşa sürer zaten.
Müşteri hizmetleri yokuşa sürüyor hocam nedense. Yataktan ters kalkan bir arkadaşa denk geldim sanırım.

Müşteri hizmetleri yokuşa sürüyor hocam nedense. Yataktan ters kalkan bir arkadaşa denk geldim sanırım.
Daha iadeye göndermediniz ki, bir gönderin, gelen cevaba göre hareket edersiniz. Direk olumsuza yorup darlayıp, darlanmaya gerek yok. Dediğim gibi sanmıyorum ki siz bozdunuz desin. O yüzden bi gönderin, cevabın olumlu olmasını bekleyin.

Daha iadeye göndermediniz ki, bir gönderin, gelen cevaba göre hareket edersiniz. Direk olumsuza yorup darlayıp, darlanmaya gerek yok. Dediğim gibi sanmıyorum ki siz bozdunuz desin. O yüzden bir gönderin, cevabın olumlu olmasını bekleyin.

Hocam her şeye zam geliyor. O iade kabul olana kadar başka sitede indirim var oradan alayım dedim. Ama bu iade kabul olmazsa kol elimde patlar. Ne yapmalıyım sizce. 100 TL bile olsa zarar etmek istemiyorum.

Geri
Yukarı