Hepsiburada'daki ürün sahte çıkarsa ne yapılmalı?

coldzera

Hectopat
Yaklaşık 1 yıl önce Hepsiburada üzerinden Elmacık firmasından RAM alan @EgeN7'in aldığı RAM sahte çıkmış. Maalesef açtığı konuyu yeni gördüm.

Hepsiburada üzerinden aldığım RAM sahte çıktı

Ne tesadüftür ki ben de aynı RAM'i Elmacık satıcısından sipariş verdim ve RAM bugün elime ulaşacak.

Sizce hangi adımları atmalıyım? Ambalajı açmadan ürünü direk olarak Kingston'a mı sormalıyım? Eğer sahte çıkarsa ambalajı açmadan geri göndersem para iadesi olur mu? Haklarım nelerdir? Bir de RAM'i hangi test aşamalarından geçirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Yaklaşık 1 yıl önce Hepsiburada üzerinden elmacık firmasından RAM alan @EgeN7'in aldığı RAM sahte çıkmış. Maalesef açtığı konuyu yeni gördüm.

Hepsiburada üzerinden aldığım RAM sahte çıktı

Ne tesadüftür ki ben de aynı RAM'i elmacık satıcısından sipariş verdim ve RAM bugün elime ulaşacak.

Sizce hangi adımları atmalıyım? Ambalajı açmadan ürünü direk olarak Kingston'a mı sormalıyım? Eğer sahte çıkarsa ambalajı açmadan geri göndersem para iadesi olur mu? Haklarım nelerdir? Bir de RAM'i hangi test aşamalarından geçirmeliyim?

Son düzenleme:
@ACExACE Neden unutsun iadeyi ambalajı açınca?

İnceleyin:

Ayrıca ayıplı mal satımında tüketicinin hakkı 14 günle sınırlı kalmıyor. Ayıplı mal durumunda 2 yıl içerisinde iade, ayıpsız misliyle değişim, ayıp oranında bedel indirimi gibi yaptırımlara gidebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hijyen ürünü değil. 14 gün koşulsuz iade edebilir.

Ambalajı çıkarılan yani üzerinde ki etiketi çıkarılan ürün iade olmuyor çünkü başkasına satılamaz sen alır mısın etiketi açılmış RAM'i.
@ACExACE neden unutsun iadeyi ambalajı açınca?

İnceleyin:

Ayrıca ayıplı mal satımında tüketicinin hakkı 14 günle sınırlı kalmıyor. Ayıp mal durumunda 2 yıl içerisinde iade, misliyle değişim, ayıp oranında bedel indirimi gibi yaptırımlara gidebilirsiniz.

Ben iade başvurusu yaptım alınmadı 1X 16 almistim ve ürünün orijinal çıkması halinde iade durumundan bahsediyorum ben ayıplı maldan ürünü iade edebilir.

Ambalajı çıkarılan yani üzerinde ki etiketi çıkarılan ürün iade olmuyor çünkü başkasına satılamaz sen alır mısın etiketi açılmış RAM'i.
O kısım alıcıyı ilgilendirmiyor. Mesafeli satışlar sözleşmesine göre hijyen kategorisi ürünleri hariç 14 gün içinde koşulsuz iade edilebiliyor.

@DİONYSOS64 Ne anlatıyorsunuz anlamadım fakat size ve konu sahibine gönderdiğim yönetmeliği okuyun. Beni başıboş gezen satıcılar bağlamaz. Yönetmelikte ne yazıyorsa o. :)

Hepsiburada üzerinden aldığım sahte çıkan kremi dahi sorunsuz kabul ettiler. Süreyi geçirmediğiniz sürece problem olmaz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı