Hepsiburada'dan alınan monitörü iade edilir mi?

theholyx

Hectopat
Merhabalar, Hepsiburada'dan 2 gün önce ASUS monitör aldım fakat bir TN panel kullanıcısı olarak beğenmedim, satılabilirliğinde bir sorun yok, ölü piksel, ghosting vs bulunmamakta. Fakat kablo ambalajlarını yırttım, bu ürünü geri alırlar mı beğenmedim desem? Daha önce iade yapmış arkadaşlar süreci anlatabilir mi lütfen.

Hepsiburada'dan aldım satıcısı ise turuncu bilgisayar.

Merhabalar, Hepsiburada'dan 2 gün önce ASUS monitör aldım fakat bir TN panel kullanıcısı olarak beğenmedim, satılabilirliğinde bir sorun yok, ölü piksel, ghosting vs bulunmamakta. Fakat kablo ambalajlarını yırttım, bu ürünü geri alırlar mı beğenmedim desem? Daha önce iade yapmış arkadaşlar süreci anlatabilir mi lütfen.

Hepsiburada'dan aldım satıcısı ise turuncu bilgisayar.
Kanunen iade almak zorunda, bu aralar hepsiburada aracı satıcı olarak en kötü satıcı olmasına rağmen sıkıntı çıkma ihtimali çok az.

Alırlar herhalde ama bir ürünü iade etmek, yerine yenisi sipariş edilecekse beklemek, değişim, paranın hesaba yansıtılması vesaire manitayı Gratis'in önünde 345642 saat beklemekten daha berbat.

@bertan06 @Silinen üye peki iade süreci hakkında bilginiz var mı acaba? kargoya vereceğim ama adres neresi olacak mesela

sorun ne ki ne diyorlar?
Bu konularda buraya yazmak yerine aldığın sitenin çağrı merkezini arayıp bilgi alabilirsin. Siteden veya çağrı merkeziyle iade oluşturup kargo kodu ile göndereceksin.

Kanunen iade almak zorunda, bu aralar hepsiburada aracı satıcı olarak en kötü satıcı olmasına rağmen sıkıntı çıkma ihtimali çok az.
Hepsiburada kanunlardaki gri noktaları arayarak her türlü pisliği yapmakta. Bozuk gelen ürünümü iade etmek için geri gönderdim. Utanmadan, denedik çalışıyor diyerek kirli şekilde geri gönderdiler. Teknik servise götürdüm, iade edeceğim tutanak hazırlayın dedim, ürünü tamir ettik, butonu bozukmuş dediler ve tutanak vermediler. Açıkçası kısa süre öncesine kadar gözü kapalı alışveriş yaptığım bu siteyi artık alternatifleriyle değiştiriyorum. Bu konuda müşteriyi en çok koruyan siteler de amazon ve n11.

Kanunen teslim almak zorundalar. Siz iade başvurunuza kanun metnini de ekleyin. Daha sonra da iade başvurunuzun ekran görüntüsünü alın. Ürün kullanılmış diyerek iade almayacaklardır. Bu şekilde hakem heyetine başvuru hakkınızı elde tutarsınız.

Hepsiburada kanunlardaki gri noktaları arayarak her türlü pisliği yapmakta. Bozuk gelen ürünümü iade etmek için geri gönderdim. Utanmadan, denedik çalışıyor diyerek kirli şekilde geri gönderdiler. Teknik servise götürdüm, iade edeceğim tutanak hazırlayın dedim, ürünü tamir ettik, butonu bozukmuş dediler ve tutanak vermediler. Açıkçası kısa süre öncesine kadar gözü kapalı alışveriş yaptığım bu siteyi artık alternatifleriyle değiştiriyorum. Bu konuda müşteriyi en çok koruyan siteler de amazon ve n11.

Kanunen teslim almak zorundalar. Siz iade başvurunuza kanun metnini de ekleyin. Daha sonra da iade başvurunuzun ekran görüntüsünü alın. Ürün kullanılmış diyerek iade almayacaklardır. Bu şekilde hakem heyetine başvuru hakkınızı elde tutarsınız.
Amazon'u bilmem ama N11 satıcının kölesi bir sitedir. Ülkede kanun ve nizam uygulanmadığı sürece her site aynı kansızlığı yapmaya devam edecektir.

Benzer sıkıntıları bu site ile bende yaşadım mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Mesela en basiti 5 tane dezenfektan almıştım şirket için adamlar 1 tane gönderdi sorunumu belirttim sistem üzerinden kayıt açıldı ürünüm gelmedi benzer süreçleri bana bir kaç kez daha yaşattılar en son 1 ayı geçmişti zar zor paramı iade ettiler.

Amazon'u bilmem ama N11 satıcının kölesi bir sitedir. Ülkede kanun ve nizam uygulanmadığı sürece her site aynı kansızlığı yapmaya devam edecektir.
Arkadaşın konusunu daha da baltalamamak adına, N11 ile ilgili size katılamayacağım. Gelen ve arızalı çıkan ürünlerimi satıcıya başvurarak iade etmek istediğimde satıcılar kabul etmedi. Ancak n11 satıcının gözünün yaşına bakmadı ve her seferinde daha ürün satıcıya ulaşmadan para iademi aldım. Hepsiburada'da ise 3 haftadır hatalı ve tarihi geçmiş şekilde gelen ürünlerimi iade etmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı