Hepsiburada'dan telefon alınır mı?

Cazzarie

Kilopat
Öncelikle merhaba, genelde bir ürün alacağım zaman, özellikle teknolojik bir ürün olduğunda bizzat gidip mağazalardan alma taraftarıyım fakat internet siteleri üzerinden almak çok daha ucuza geliyor artık. iPhone 13 almak istiyorum ve Hepsiburada'ya baktığımda, Vatan Bilgisayar'dan daha ucuza satıldığını gördüm. Daha önce hiç bu kadar pahalı bir ürünü internetten almadım ve birkaç korkum, sorum var. Diyelim ki, telefonu sipariş ettim ve geldi, kutulamada herhangi bir sorun ve ezilme yok. Kurye'den ürünü teslim aldıktan sonra Telefonu açmaya çalıştığımda açılmadı veya açıldıktan sonra canımı sıkan bir hatayla, sorunla karşılaştım (ölü piksel, Kameralarda herhangi bir problem, tuşların çalışmaması vs). Bundan sonra beni ne bekliyor? İade süreci nasıl işliyor ve başka yapmamı gerektirecek bir şey var mı? Telefonu ilk açtığımda hat takmamam gerekir mi? Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşma olasılığım nedir bilmiyorum fakat illa karşılaşan olmuştur. Web'den alışveriş yapmak ne kadar güvenli ve yukarıda bahsettiğim olası bir sorunda insanı hayattan bezdirecek engeller ile karşı karşıya kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, genelde bir ürün alacağım zaman, özellikle teknolojik bir ürün olduğunda bizzat gidip mağazalardan alma taraftarıyım fakat internet siteleri üzerinden almak çok daha ucuza geliyor artık. iPhone 13 almak istiyorum ve Hepsiburada'ya baktığımda, Vatan Bilgisayar'dan daha ucuza satıldığını gördüm. Daha önce hiç bu kadar pahalı bir ürünü internetten almadım ve birkaç korkum, sorum var. Diyelim ki, telefonu sipariş ettim ve geldi, kutulamada herhangi bir sorun ve ezilme yok. Kurye'den ürünü teslim aldıktan sonra telefonu açmaya çalıştığımda açılmadı veya açıldıktan sonra canımı sıkan bir hatayla, sorunla karşılaştım (ölü piksel, kameralarda herhangi bir problem, tuşların çalışmaması vs). Bundan sonra beni ne bekliyor? İade süreci nasıl işliyor ve başka yapmamı gerektirecek bir şey var mı? Telefonu ilk açtığımda hat takmamam gerekir mi? Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşma olasılığım nedir bilmiyorum fakat illa karşılaşan olmuştur. Web'den alışveriş yapmak ne kadar güvenli ve yukarıda bahsettiğim olası bir sorunda insanı hayattan bezdirecek engeller ile karşı karşıya kalır mıyım?

Hocam satıcıya bağlı. Eğer Hepsiburada ise tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Hocam 3 kere internetten telefon aldım. 2'ini Hepsiburada.com'dan diğerinide Vatan Bilgisayardan. Hiçbir sorun yaşamadım. Ancak Hepsiburada.com'dan alırken satıcının kim olduğuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Hepsiburadanın kendisinden alman daha makul çünkü iade, değişim vs. olduğundan direk ilgileniyor. Başka satıcıdan aldıysan onunla iletişime geçmeni söylüyorlar. İade ve değişim konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Yasal olarakta cayma hakkın var.

Satıcıya bağlı. Arkadaşların da dediği gibi satıcının hepsiburada olduğuna dikkat etmekte fayda var. Diğer türlü yasal haktır falan filan çok uğraştırıyor.

Öncelikle merhaba, genelde bir ürün alacağım zaman, özellikle teknolojik bir ürün olduğunda bizzat gidip mağazalardan alma taraftarıyım fakat internet siteleri üzerinden almak çok daha ucuza geliyor artık. iPhone 13 almak istiyorum ve Hepsiburada'ya baktığımda, Vatan Bilgisayar'dan daha ucuza satıldığını gördüm. Daha önce hiç bu kadar pahalı bir ürünü internetten almadım ve birkaç korkum, sorum var. Diyelim ki, telefonu sipariş ettim ve geldi, kutulamada herhangi bir sorun ve ezilme yok. Kurye'den ürünü teslim aldıktan sonra Telefonu açmaya çalıştığımda açılmadı veya açıldıktan sonra canımı sıkan bir hatayla, sorunla karşılaştım (ölü piksel, Kameralarda herhangi bir problem, tuşların çalışmaması vs). Bundan sonra beni ne bekliyor? İade süreci nasıl işliyor ve başka yapmamı gerektirecek bir şey var mı? Telefonu ilk açtığımda hat takmamam gerekir mi? Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşma olasılığım nedir bilmiyorum fakat illa karşılaşan olmuştur. Web'den alışveriş yapmak ne kadar güvenli ve yukarıda bahsettiğim olası bir sorunda insanı hayattan bezdirecek engeller ile karşı karşıya kalır mıyım?

Ben aldım gerçekten çok iyi zaten bir sorun olursa iade edebilirsin Hepsiburada ile sorun yaşıyacağını sanmam.

Satıcının hepsiburada olmasına dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı