Çözüldü Her açılışta disk checking hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Selamlar, bilgisayarı her açışımda 8 saniye içinde disk kontrol edilecek, iptal etmek için bir tuşa basın yazısı geliyor fakat herhangi bir kontrol yapmıyor, bilgisayarda da bir sorun yok, herhangi bir tuşa bastığımda bilgisayar normal bir şekilde açılıyor, herhangi bir tuşa basmayıp disk kontrolüne onay versem de herhangi bir kontrol yapmıyor ve bilgisayar normal bir şekilde başlamaya devam ediyor, bilgisayarda zaten sorun yok, neden her açılışta bu yazı geliyor acaba?

085cc602-72ee-4dc3-ab39-9c35ed716a57.jpg

Çözüm
Regedit üzerinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager konumundaki AutoChkSkipSystemPartition değerini 1 yapın.

Dediğim değer yoksa BootExecute ayarını autocheck autochk /k:C * yap.

Yine olmazsa sırayla bunları yaz CMD'ye.

fsutil dirty query c: chkntfs /x c
Hız testi yapın mesela, hızı düşük çıkar.

Bunu düzeltmenin en iyi yolu format maalesef. Ama bir yöntem daha var yapmak isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anlayamadım şimdi diskte mi bir sorun var? Eğer öyleyse iade etmeyi düşünebilirim. Hız testi yaptığımda değerler gayet normal çıktı, günlük kullanımımda da gözüme bir problem çarpmadı.

Ben olsam format atardım ama format atmasan da bir sorun yaşamazsın, sana kalmış. :)
chkdsk komutunu cmd'de çalıştırınca düzeldi, diski kontrol etmesi 1 dakika bile sürmedi, sizin verdiğiniz komutu girince hala Dirty diyor fakat eğer durum kötüleşmeyecekse benim için bir problem yok.

chkdsk komutunu cmd'de çalıştırınca düzeldi, diski kontrol etmesi 1 dakika bile sürmedi, sizin verdiğiniz komutu girince hala Dirty diyor fakat eğer durum kötüleşmeyecekse benim için bir problem yok.
chkdsk ile düzeltenler var.
Retired Mod olanın 100bin mesajı varmış.

Yeniden başlattığında artık kontrol etmiyor mu diski
Hayır etmiyor, doğrulamak için az önce tekrar yeniden başlattım.
chkdsk ile düzeltenler var.
Retired Mod olanın 100bin mesajı varmış.
Hangi chkdsk komutlarını girmem gerekiyor?

Geri
Yukarı