Her akşam Windows Defender tam tarama yapmak zararlı mıdır?

kednye3

Centipat
Arkadaşlar merhaba bir virüs programı kullanmıyorum Windows'unki yetiyor çünkü zaten çok bilgisayara bakan biri veya önemli dosyalarım yok. Şöyle bir kötü huyum var yatmadan önce her gün Windows Defender'dan tam tarama yapıyorum. Bunun bir kötülüğü var mı bilgisayara her gün tam tarama yapmanın bunu sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü olsaydı böyle bir seçenek olur muydu? Hayır olmazdı. O yüzden bir sıkıntı olmaz. Hatta iyice gözünü kararttıysan Windows 7 de görmüştüm Windows 10'da var mı bilmiyorum ama çevrim dışı arama var cihazdaki bütün virüsleri algılayabiliyor.

Arkadaşlar merhaba bir virüs programı kullanmıyorum Windows'unki yetiyor çünkü zaten çok bilgisayara bakan biri veya önemli dosyalarım yok. Şöyle bir kötü huyum var yatmadan önce her gün Windows Defender'dan tam tarama yapıyorum. Bunun bir kötülüğü var mı bilgisayara her gün tam tarama yapmanın bunu sormak istedim.

Herhangi bir zararı yok. Sadece sende tik olmuş o kadar. 2-3 haftada bir yapman iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla büyük boyutlu dosya ve uygulamalarınız yok. Konuyu teknik olarak bilmesem de mantıksal tahmin olarak şunu söyleyebilirim. Sabit disk sürücüsü (H.D.D.) tarıyor iseniz, sürekli tam okuma işlemi yapıldığı için zamanla yavaşlama olabilir ama çok uzun zaman sonra, hissedilmeyecek düzeyde yani önemsiz yavaşlamalar olabilir. Katı hal sürücünüz (S.S.D.) var ise, aynı şekilde; çok uzun zaman sonra, hissedilmeyecek miktarda yavaşlama olabilir. Bu yazdığım varsayımlar, disklerin maksimum yüzde 40-50 doluluk halleri içindir. Bu bilgiler; temel donanım bilgisi ile yazılmış, mantıksal tahmine dayalı bilgilerdir. Hatalı ise lütfen belirtin.

Geri
Yukarı