Çözüldü Her anakart, her kasaya uyar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Elimde 5 senedir kullandığım B150M Bazooka anakart var. Ben bunun yerine H610M almayı düşünüyorum.
Merak ettiğim şey şu, alacağım anakartında bilgilerinde mATX yazıyor. Ben şimdi bunu, benim kasama takabilir miyim?
Ve benim şu an kullandığım B150M yazan anakartım ATX mi mATX mi bunu nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. M olanlar mATX. B150M yerine aynı şekilde H610M takılabilir.

Çözüm
Bunu internet kullanarak çok kısa bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kullandığınmız kart mATX. Kasanızı yazarsanız ona da yardımcı olmaya çalışırım.
1664046212363.png

Evet hocam. M olanlar mATX. B150M yerine aynı şekilde H610M takılabilir.

Hocam müsaadenizle bir şey daha merak ediyorum, elimde şu an sistemde takılı Transcend 120GB SSD var. Sanırım SATA SSD bu. Bunu, yeni alacağım H610M anakartındada kullanabilir miyim? Hani Nvme/M.2 falan gibi şeyler beni etkiler mi?

Bunu internet kullanarak çok kısa bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kullandığınmız kart mATX. Kasanızı yazarsanız ona da yardımcı olmaya çalışırım.
Eki Görüntüle 1526949

İlginiz için teşekkür ederim ama kasa markamı bilmiyorum. Daha evvel hiç aklıma gelmemişti bakmak, 5 sene önce falan toplamıştım sistemi.

@nickimyokbenim SATA SSD de kullanabilirsiniz. İsterseniz NVMe de alabilirsiniz. Size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı