Her BIOS pili anakarta uyar mı?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Sorum yukarıdaki gibidir, her BIOS pili her anakarta uyar mı yani mesela emerald Lake anakartı için kendi BIOS pilinimi almalıyız yoksa dediğim gibi rastgele bir BIOS pili olabilir mi? Ayrıca kaliteli Max 100 TL bir pil önerebilir misiniz?

Şu zamana kadar masaüstü veya laptop anakartlarında CR2032 türü dışında pil kullanıldığını görmedim. İstersen cihazının içini inceleyen bir video bulup teyit et. Zorda kalınırsa idareten CR2025 kullanılabilir. Bu da aynı türde, aynı çapta, aynı gerilim ve maksimum akım değerine sahiptir. Ancak kalınlığı daha az ve enerji kapasitesi az olup daha çabuk biter.

İhtiyacın olan CR2032 türü pili bulmak zor değil. İçine hangi marka siniyorsa git onu al. Bir ara A101'de Duracell'in CR2032 pilini görmüştüm. O yoksa da GP, Varta, Maxell karşına ne çıkarsa al. Çabuk bitip değişecek bir pil değil nasıl olsa. Çok özel bir şeye gerek yok.

Söylediklerimde değişen bir şey yok. Emin olmak için, cihazın iç yapısının incelemesini araştırabilirsin. Yine aynı tür pil olacak.

@Cicenes35 senin cihazın anakartında pil yuvası varsa bunu değil sadece pil alacaksın. Senin cihazın iç yapısını bulamadım. Tam model numarasını söyler misin? Kablo bağlantısı gerekli mi değil mi öğrenmek lazım.

1697368456379.png

Hocam fotoğraftaki gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı