Her apartmanın internet altyapısı farklı mı?

emirhan aslan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim altyapim 15Mbit destekliyor ama yan apartmandakilerin altyapisi ise 26 Mbit destekliyor. Her apartmanın altyapısı ayrı Mbit mi destekliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Apartmanın yeniliğine göre altyapı değişebilir. Yani sizin altyapınız 5 yıl önce kurulmuş, yan apartmanın altyapısı 2 yıl önce kurulmuş ise fark olabilir. Bu tamamen internetin hangi elemanlarla size aktarıldığına bağlıdır.

Binada iç hatta kullanılan malzeme ile doğru orantılı alabilceğiniz hız, ne kadar yüksek standartlı bir kablo döşendiyse o kadar yüksek hız alırsınız. Bunun haricinde bazı siteler güncellenmemiş olabiliyor. Bunun için birden fazla sitelere göz atmanızı öneririm kesin bilgi için.

İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019

TurkNet - Kotasız, VDSL Hızında İnternet

Modem arayüzündende en yüksek alabileceğiniz hızı görebilrisiniz. Adsl kullanıcısınız muhtemeden o yüzden Adsl'de alabileceğiniz maksimum değeri görürsünüz. Dediğim gibi sitelerde ne yazıyorsa onu hemen hemen alabilirsiniz sonrası sizin iç hat değerlerine kalmış.
Ekran Alıntısı.JPG

Binada iç hatta kullanılan malzeme ile doğru orantılı alabilceğiniz hız, ne kadar yüksek standartlı bir kablo döşendiyse o kadar yüksek hız alırsınız. Bunun haricinde bazı siteler güncellenmemiş olabiliyor. Bunun için birden fazla sitelere göz atmanızı öneririm kesin bilgi için.

İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019

TurkNet - Kotasız, VDSL Hızında İnternet

Modem arayüzündende en yüksek alabileceğiniz hızı görebilrisiniz. Adsl kullanıcısınız muhtemeden o yüzden Adsl'de alabileceğiniz maksimum değeri görürsünüz. Dediğim gibi sitelerde ne yazıyorsa onu hemen hemen alabilirsiniz sonrası sizin iç hat değerlerine kalmış.
Eki Görüntüle 360041
Knk bu internet altyapı sorgulama sitesinden başvuru yapsam nolcak? Ben şuan türk telekom kullaniyorum ama çok kötü 12 mbps diye aldık en fazla 8-9 görüyorum fiber lazım

Geri
Yukarı