Her dışarıya çıktığımda heyecanlanıyorum

Ben bir gün kötü bir olay yaşadım, aslında çok kötü şeyler olmadı ama üst üste heyecan yapınca çok kötü oldum. Neyse ben açıktan okuyorum yani asosyalim, önceden ablamla buluşmak için dışarıya tek başıma çıkardım buluşup takılırdık şimdi ise yanımda ablam varken bile çıkamıyorum, heyecan yapıyorum, yarın gidip eldiven falan alacağız, ben şimdiden heyecanlanmaya başladım. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Ne yapabilirim? Bu arada cumartesi günü köye gideceğiz annem orada 1 hafta kalıp geleceğiz, sizce bu durumun bana yararı olabilir mi? Yaş 17.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim geçmiş olsun, tabi bir psikologa görünmen iyi olacaktır fakat günümüzde psikologların büyük bir kısmı senin problemini, altında yatan tetikleyici sebepleri ve çözüm yollarını incelemeden antidepresan verip gönderiyor, ilaçla tedavi değil de grup terapisi yapan bir psikolog senin için daha faydalı olacaktır, yaşın çok genç bu yaşta antidepresan kullanmak seni sosyal anlamda biraz kötü etkileyebilir ( sürekli uyku hali, kilo alma vs. ) Tekrardan geçmiş olsun..

Öncelikle uzman görüşü alın internette çözüm aramayın. Benim sadece diyebileceğim ailenizle market alışverişi bile olsa dışarı çıkın kendinizi ufak ufak alıştırın ve bisikletiniz varsa küçük bisiklet turları yapın bisikletin faydası oluyor.

Bu heyecan dediğin dışarı çıkmamaktan, insanlarla konuşmamaktan oluyor. Genel olarak stresliysen bu da etkiler. Her dışarı çıktığında kendini sal ve rahatlamaya çalış.

Edit: İlaç tedavisi ile çözülmesini istiyorsan sağlığın için ağır ilaçlar kullanma ve güvenilir doktor bulmaya çalış. Psikiyatri biliminde insanları denek olarak kullanan çoktur bunu da unutma.

Kardeşim geçmiş olsun, tabi bir psikologa görünmen iyi olacaktır fakat günümüzde psikologların büyük bir kısmı senin problemini, altında yatan tetikleyici sebepleri ve çözüm yollarını incelemeden antidepresan verip gönderiyor, ilaçla tedavi değil de grup terapisi yapan bir psikolog senin için daha faydalı olacaktır, yaşın çok genç bu yaşta antidepresan kullanmak seni sosyal anlamda biraz kötü etkileyebilir ( sürekli uyku hali, kilo alma vs. ) Tekrardan geçmiş olsun..

Psikolog ilaç yazamaz, psikiystri yazabilir.

Sosyal Fobi.
Lisedeyken bende de vardi. Doktora git, ilac ve telkinle duzeliyor.
Birisini telefonla arayacagin zaman da oluyor di mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı