Coil Whine zararlı mıdır?

MERT TALU

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce istediğim sistemi topladım fakat bir sorun var ekran kartı oyundayken cızırtı çıkarıyor. Bunun hakkında araştırma yaptım ve sorunun coil whine sorunu oldugunu öğrendim. Bu ses beni rahatsız etmiyor, fanları %75'de kullanıyorum oyundayken. Her neyse benim aklıma takılan şu. Bu sorun ekran kartı için zararlı mıdır? Ömrünü kısaltır mı? Ona göre değişim yapacağım, yardımcı olan olamayan herkese şimdiden teşekkürler, iyi günler.

ilgilenen herkese çok teşekkürler beni rahatsız etmiyorda araştırınca sorumun cevabını bulamadım o yüzden bu konuyu açtım ekran kartım asus strix oc 970

Aynı sorun benim MSİ GTX960 da vardı, Vatana götürdüm servise gönderdiler ve iade kararı çıktı para iadesi aldım bana sorarsan göndermelisin. :D

Ekran kartına zarar vermez, ömür kısaltmaz. Sadece gürültü yapar, kullanıcıyı rahatsız eder. Çoğu marka buna bir ''sorun'' demeyip kartı olduğu gibi size gönderse de servise gönderip şansınızı deneyebilirsiniz eğer zamanınız varsa. Bunun dışında dediğim gibi kullansanız daha karta fiziksel ve yazılımsal olarak hiçbir zararı olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı