Her Ethernet Kablosu Aynı Hızı İletir mi ?

Mert_Demir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bildiğimiz üzere çoğu oyuncu ping sorununu aşmak için ethernet kullanıyor. Fakat bazen pingleri engellemek için ethernet bile yetmiyor. Ben 2-3 ay öncesine kadar 1,5 metrelik ethernet kablosu kullanıyordum. Sonra Modemi evin ortasına aldıkki wifi daha kuvvetli çekebilsin. Bilgisayar için de Cat5E 15 metre ethernet kablosu aldım. Ucuz bir kablo küçük bir oynamada kasadan çıkıyor ve dış kaplaması da pek iyi değil. Eskiden CS GO da 45-60 ping arası alırken şimdi 100-150 ping arası alıyorum. Modemden wifi'yi kapatsam bile etkisi olmuyor. Şimdi ben 15 metrelik kaliteli bir ethernet kablosu alsam bu ping sorunundan kurtulurmuyum ? Önerdiğiniz kesin çözüm dediğiniz bir ethernet kablosu varmı ? Birde Cat5E ile Cat6E arasında ne fark var ? Hangisini önerirsiniz ?

Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

CAT6e CAT5e ye göre daha yeni bir kablo. Hız iletim bakımından daha yüksek hızları iletebiliyor. Çok zorunlu kalmadıkça CAT5 kablo almak yerine CAT6 kablo alın. (Konunun bayağı bir eski olduğunu şimdi gördüm. Hortlatmış gibi oldum. Pardon)

Yeni konular

Geri
Yukarı