Her fotoğraf makinesi RAW çeker mi?

Jello The Bunny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
1. sorun: iPhone Pro'larda RAW çekim diye bir özellik varmış, daha büyük dosyalar ama daha sonradan editlerken daha az kayıp vererek daha gerçeğe yakın çekimler yapmayı sağlıyormuş. Bu özellik her fotoğraf makinesinde bulunur mu? Mesela Canon EOS R100 de? Ben araştırdım göremedim.
2. sorum: Sizce Canon EOS R100 alınır mı? 3. sorum: Bebek fotoğrafları çekeceğim. Canlı fotoğraf özelliği var mıdır makinelerde de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
1. sorun: iPhone Pro'larda RAW çekim diye bir özellik varmış, daha büyük dosyalar ama daha sonradan editlerken daha az kayıp vererek daha gerçeğe yakın çekimler yapmayı sağlıyormuş. Bu özellik her fotoğraf makinesinde bulunur mu? Mesela Canon EOS R100 de? Ben araştırdım göremedim.
2. sorum: Sizce Canon EOS R100 alınır mı? 3. sorum: Bebek fotoğrafları çekeceğim. Canlı fotoğraf özelliği var mıdır makinelerde de?
Her makinede bulunmaz. Ornek olarak bende Sony HX400V var ve RAW cekme ozelligi yok.

Bu özellik her fotoğraf makinesinde bulunur mu? Mesela Canon EOS R100 de? Ben araştırdım göremedim.
DSLR ve aynasız makinelerde çeker genellikle. Kompakt makinelerde bazen çekmediği oluyor.

Çok düşük model. Aynasız olsa da zayıf kalıyor. Canlı fotoğraf çekme özelliği nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı