Her gece 1 kilo patates kızartması yemek çok zararlı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@swirf Kızartma deyince başka bir şey canlanmıştı kafamda. Patates yemeği için elma dilim ön kızatma sandım onu. :D Siz yine de yemeyin o kadar. İki tabakta 200gr patates görünüyor şimdilik.
En iyi sen biliyorsun zaten kanka, kızartıp yiyen ben bilmiyorum. Sırf konuyu bozmak için yaptığınız hareketlere bak. Ayıp oluyor.

Her gece 1 kilo yani yaklaşık 5-6 patates kızartması yiyorum. Yanında çay içiyorum. Doymazsam bir kiloya yakın daha kızartıp yiyorum, acı ketçap ve kolayla. Zor doyuyorum. Ardından dünden kalmış ekler tarzı tatlılardan 2-3 atıp dişimi fırçalayıp yatıyorum. Çok mu zararlı bu yaptığım islem? (bu arada troll konu falan değil cidden yiyorum dalga geçmeyin. :D)

En kısa zamanda karaciğer yağlanması ve yüksek kolestrol çıkacaktır bu gidişle şeker çıkmasıda cabası. Çayda çok tüketildiğinde zararlı.

Zararlı olduğunu düşünmüyorum zaten kolayı light içiyor patates desen karbonhidrat deposu vücuda faydalı C, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri varmış içinde hem patatesi yağla birlikte kızartıp mis gibi yağ ihtiyacını tek oturuşta karşılıyorsun bence sorun yok aksine faydalı :D 😁

500 mg kafein geçmezse sorun olmaz çayda ha dişi falan çürükse bilmem.
1 kg patates yanında devede kulak yani.
Zararlı olduğunu düşünmüyorum zaten kolayı light içiyor patates desen karbonhidrat deposu vücuda faydalı C, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri varmış içinde hem patatesi yağla birlikte kızartıp mis gibi yağ ihtiyacını tek oturuşta karşılıyorsun bence sorun yok aksine faydalı :D 😁
1 yıllık yağ ihtiyacı tek oturuşta gidiyor.

Ya konu ile alakasız beni de ilgilendirmez ancak nacizane görüşüm gece gece bu adamın yiyeceği patateslerin muhabbetini yapıp inanmayıp patateslerin fotoğrafını istiyorsunuz, önümüzde ne var gece 2'ye kadar adamın 1 - 2 KG patates yediğini doğrulamak mı? biraz komik geliyor daha önemli konular varken. Tabii bu benim görüşüm katılırsınız katılmazsınız bilemem.

Her gece 1 kilo yani yaklaşık 5-6 patates kızartması yiyorum. Yanında çay içiyorum. Doymazsam bir kiloya yakın daha kızartıp yiyorum, acı ketçap ve kolayla. Zor doyuyorum. Ardından dünden kalmış ekler tarzı tatlılardan 2-3 atıp dişimi fırçalayıp yatıyorum. Çok mu zararlı bu yaptığım islem? (Bu arada troll konu falan değil cidden yiyorum dalga geçmeyin. :D)
Ben de sabahları 1 kg patates kızartması yiyorum ama bunu gece yapman saha sağlıksız olmasına neden olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı