Her gece 1 kilo patates kızartması yemek çok zararlı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her gece 1 kilo yani yaklaşık 5-6 patates kızartması yiyorum. Yanında çay içiyorum. Doymazsam bir kiloya yakın daha kızartıp yiyorum, acı ketçap ve kolayla. Zor doyuyorum. Ardından dünden kalmış ekler tarzı tatlılardan 2-3 atıp dişimi fırçalayıp yatıyorum. Çok mu zararlı bu yaptığım islem? (Bu arada troll konu falan değil cidden yiyorum dalga geçmeyin. :D)
Her gün 10 liraya yakın patates hadi yanınada 1L kola. iyi para cidden.

Her gece 1 kilo yani yaklaşık 5-6 patates kızartması yiyorum. Yanında çay içiyorum. Doymazsam bir kiloya yakın daha kızartıp yiyorum, acı ketçap ve kolayla. Zor doyuyorum. Ardından dünden kalmış ekler tarzı tatlılardan 2-3 atıp dişimi fırçalayıp yatıyorum. Çok mu zararlı bu yaptığım islem? (bu arada troll konu falan değil cidden yiyorum dalga geçmeyin. :D)

Evde bütün herkes ayakta alkışladı o nasıl mide.

Durduramıyorum çok lezzetli hocam. Fırat Sobutay'ın müthiş tavuk döner videolarıyla beraber yiyince 3 kilo bile yiyebiliyorum.
Böyle gidersen ilerde gerçekten canının çektiği an bir parça bile yiyemeyeceksin. İleride pişmanlığın bu olmayacak. Aileni tam güzel zamanında bir anda kalp kriziyle bırakıp öbür tarafa yolculuk yapmak istemezsin. Bunu şu an kavrayamazsın ama emin ol çok pişman olacağın zamanların temelini atıyorsun. Bir şey olmaz diyen kafasızları da dinleme. Sen her gün yediğin için sıkıntı. Yersen bile gece yeme. Her gün yeme.

Böyle gidersen ileride gerçekten canının çektiği an bir parça bile yiyemeyeceksin. İleride pişmanlığın bu olmayacak. Aileni tam güzel zamanında bir anda kalp kriziyle bırakıp öbür tarafa yolculuk yapmak istemezsin. Bunu şu an kavrayamazsın ama emin ol çok pişman olacağın zamanların temelini atıyorsun. Bir şey olmaz diyen kafasızları da dinleme. Sen her gün yediğin için sıkıntı. Yersen bile gece yeme. Her gün yeme.

Fırat Sobutay'ı örnek alıyorum. Dedikleriniz onun başına geldiğinde bırakacağım.

Para babasıyla konuşuyorsun dostum şu anda.
Bizdede para var kardeşim ona kalırsa. hadi 2 3 güne bir yemeğin hemen ardı anlarımda yatmadan önce 1 kilo,sadece sen falan gereksiz masraf yani hem bedenine sıkıntı hemde ona harcayacağın parayı biriktir farklı şeyler ye?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı