Her gece 1 kilo patates kızartması yemek çok zararlı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her gece 1 kilo yani yaklaşık 5-6 patates kızartması yiyorum. Yanında çay içiyorum. Doymazsam bir kiloya yakın daha kızartıp yiyorum, acı ketçap ve kolayla. Zor doyuyorum. Ardından dünden kalmış ekler tarzı tatlılardan 2-3 atıp dişimi fırçalayıp yatıyorum. Çok mu zararlı bu yaptığım islem? (bu arada troll konu falan değil cidden yiyorum dalga geçmeyin. :D)

Evet ekonomik durumunuz için zararlı troll sanırım.

Her gece 1 kilo yani yaklaşık 5-6 patates kızartması yiyorum. Yanında çay içiyorum. Doymazsam bir kiloya yakın daha kızartıp yiyorum, acı ketçap ve kolayla. Zor doyuyorum. Ardından dünden kalmış ekler tarzı tatlılardan 2-3 atıp dişimi fırçalayıp yatıyorum. Çok mu zararlı bu yaptığım islem? (bu arada troll konu falan değil cidden yiyorum dalga geçmeyin. :D)

Ne kadar zararlidir bilmem fakat faydalı olmadigi kesin.

Bizde de para var kardeşim ona kalırsa. Hadi 2-3 güne bir yemeğin hemen ardı anlarımda yatmadan önce 1 kilo, sadece sen falan gereksiz masraf yani hem bedenine sıkıntı hem de ona harcayacağın parayı biriktir farklı şeyler ye?

Niye biriktirip farklı şey yiyeyim? Patates haşmetli bir şey benim gözümde. Hem doyuruyor hem de birçok güzel versiyonu var. Yoğurtlu patates, ketçaplı patates, acı soslu patates, Doritos'lu patates. Var da var yani. En sevdiğim yiyecek.

Niye biriktirip farklı şey yiyeyim? Patates haşmetli bir şey benim gözümde. Hem doyuruyor hem de birçok güzel versiyonu var. Yoğurtlu patates, ketçaplı patates, acı soslu patates, Doritos'lu patates. Var da var yani. En sevdiğim yiyecek.

Ne kadar yersen o kadar iyi zorla boğulana kadar ye :D

Gece olup olmaması mevzu değil. Kızartmalar genel olarak zararlı gıdalar. Öyle sürekli haline getirmeden tüketmelisiniz.

Bu şekilde beslenmeye devam ederseniz 2-3 sene içerisinde ciddi kalp damar hastalıkları ile karşılaşmanız olası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı