Her gördüğü konuya masaüstü öneren arkadaş

@Hexa Force Bilgisayarı evde tutucak adamın gidip de dizüstü alması taraftarı değilim ben de tabii ama ilk mesajımda dediğim gibi seyahat etmeyi seven birçok insan var ve işlerini ya da oyun oynamayı bir bilgisayarla görmeleri gerektiği için genelde dizüstü tercih ediyorlar.
Diz üstü değilde notebook tercih ediyorlar. Daha hafif ve daha taşınabilir cihazlar.

Leğen plastiği?

Gaming laptoplar istediğin yerde oyunundan mahrum kalma diye özel olarak üretilir. Tam performansta, işlemcisinden ekran kartına kadar overclock yapıp ısınmadan oynayın diye tasarlanmaz. Laptop alan adam tam performans alamayacağının her zaman bilincinde olmalı zaten.

Çok da sağlam makineler ayrıca, düşündüğünüz kadar basit değiller.

Bu kişisel bir tercihdir 2008'den beri laptop kullanıyorum 2013'den beri de Gaming laptop kullanıyorum şimdiye kadar birçok model kullandım sattım yenisini aldım şunu rahatlıkla söyleyebilirim güncel Gaming laptoplar performans açısından çığır açmış durumda artık inanılmaz frekanslara çıkabilen işlemciler grafik kartları bazı ısınma sorunlarını beraberinde getiriyor bunları 2. parti programlar ile çözmek mümkün ve çok basit. Gaming laptoplar, desktoplara göre her zaman daha pahalı olmuştur bu devamda edecektir sebebini anlamak zor değil var olan bu teknolojiyi 2.5kg bir cihaza entegre etmek masraflı ve zahmetli bir uğraş. Bu meblağları verebilen kullanıcı +10-15 bin ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını zaten biliyor bu capsdeki önerileri veren arkadaşların yaş kitlesi küçük haliyle iş hayatında değiller en ileri yaştakileri farklı bir ilde üniversite okuyan öğrenci arkadaşlar. Benim önerim her zaman şudur eğer tüm bütçesini koyupta kişi 7 bin 8 bin çıkartabiliyorsa o kişi laptop almamalı, üst segmentlere çıkamadıkça Gaming laptoplarda maalesef tatmin edici sonuçlar alamıyorsunuz, kişi eğer Bir yılı aynı şehirde geçirebiliyorsa yani yılın yarısını bir ilde yılın diğer yarısında başka bir adresde olmak zorunda değilse yine Gaming laptop almamalı. Her halükarda bu iş gelir/bütçeye bakar. Gaming laptop çok konforlu bir lükstür bu gerçek misal 5 aydır birçok güncel oyunu Max-Ultra ayarlarda +100-140 FPS'de oynadım 1 ay sonra şehir değişeceğim ve yanıma almam gereken tek şey toplamda 3 KGlık bir çanta. Eğer tek atımlık bir kurşununuz varsa yıllarca biriktirip bir sistem alabilecek noktaya geldiyseniz güncellenebilirlik açısından da Gaming laptop tercih etmemelisiniz alacağınız masaüstü sizi hem daha uzun yıllar idare edecektir hem de güncellenebilir bir sistem olacaktır.

Not: Şunu da ekleyeyim güncel fiyatlardan alacak olsam almam, alamam gücüm yetmez gaming laptop almak içinde zorlamam 10. nesil seri 22 bin liradan başlıyor hep pahalıydı fakat artık astronomik rakamlardalar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı