Her gün kitap okumanın faydaları nelerdir?

Hiç kitap okumayan ile sıkça kitap okuyan insan arasında aşırı fark var. Ben kendim öyle sık sık kitap okuma alışkanlığına sahip değilim maalesef. Ama en basitinden şunu anlatayım. Hiç kitap okumayan arkadaşım konuşurken adeta acı çekiyor. Her 2 kelimesinin arasına "eee-ııı" gibi harfler katıyor. Kem küm ediyor ve cümle kuramıyor.

Her ay minimum 3 kitap okuyan arkadaşımla konuşmak resmen hayat kalitemi arttırıyor. Çok sade ve anlaşılır konuşuyor. Konuştukça arkadaşla konuşasım geliyor. Tabii aynı hobilere sahip olduğumuz içinde olabilir. Roman okumasanız bile bir kaç makale okuyun. Hem genel kültürünüz genişler hem de bilgi sahibi olursunuz.

Önerdiğiniz romanlar var mı? Bende Çalıkuşu var.
Bunu almayı düşünüyorum tüm kitaplarımı bitirince.
Hocam acımak romanını (Reşat Nuri Gültekin) okumadıysanız tekte okumanızı öneririm oldukça güzeldir, ayrıca uzun yola çıkarken kitap okuyamazsanız sesli kitap indirin youtube gibi platformlarda var dinlemesi oldukça zevkli ailecek seyahat ederken her seferinde 1 kitap dinliyoruz.
.Ayrıca şu kitabı da öneririm
100 sayfa mı? Hocam bu çok ağır gelir çoğu kişiye.

Zamanla az bile kalıyor.

Hiç kitap okumayan ile sıkça kitap okuyan insan arasında aşırı fark var. Ben kendim öyle sık sık kitap okuma alışkanlığına sahip değilim maalesef. Ama en basitinden şunu anlatayım. Hiç kitap okumayan arkadaşım konuşurken adeta acı çekiyor. Her 2 kelimesinin arasına "eee-ııı" gibi harfler katıyor. Kem küm ediyor ve cümle kuramıyor.

Her ay minimum 3 kitap okuyan arkadaşımla konuşmak resmen hayat kalitemi arttırıyor. Çok sade ve anlaşılır konuşuyor. Konuştukça arkadaşla konuşasım geliyor. Tabii aynı hobilere sahip olduğumuz içinde olabilir. Roman okumasın bile bir kaç makale okuyun. Hem genel kültürünüz genişler hem de bilgi sahibi olursunuz.
O arkadaşın saflığı olabilir bence kitap okumak bana göre sıkıcı ve zaman kaybı gibi kem kum edene daha önce hiç rastlamadım Allaha şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı