Her gün paragraf ve problem çözmek faydalı değil iddiası

TheIntruder911

Centipat
Arkadaşlar selamünaleyküm, geçenlerde sosyal medyada, her gün paragraf ve problem çözmenin bir faydası olmadığı iddiasını gördüm. Yani bu doğru mudur sizce? Kafam karıştı da biraz. (derece yapan öğrencininin söylediği bir şeydi)

Herkes bu sınava kendine yarayan tarzda çalışıp kazanır dostum. Bir başkasına yanlış gelen senin netlerini artırmanı sağlıyor olabilir. O yüzden sosyal medyadan sınav taktiği alma olayı, çok saçma. Adam like almak için yazıyor onları sizin işinize yarasın diye değil.

Her gün paragraf, problem çözüp onların çözümünü izlemek çok vakit alıyor.
Eğer problemde ve paragrafta belirli netin üzerindeysen daha fazla çözmeye gerek kalmıyor. O sürede daha kötü olduğun konulara yoğunlaşmak daha mantıklı.
Şöyle bir örnek vereyim 10 paragraf netinden 25'e çıkmak zordur. Ama 25'den sonra 30'a çıkmak çok daha zordur.
Günde 50 paragraf çözüp 20 paragraf netini 30'a çıkartmak yerine eksiğiniz varsa geometriye, matematiğe yoğunlaşmak daha mantıklı olur.

Üstteki arkadaş 2 saatte ne yapabilirsin demiş de ben günde 2 saat ile 1 ayda geometriyi bitiririm.

Kısacası netin az olduğu yere göre ağırlık vermek en verimlisi.

Herkes bu sınava kendine yarayan tarzda çalışıp kazanır dostum. Bir başkasına yanlış gelen senin netlerini artırmanı sağlıyor olabilir. O yüzden sosyal medyadan sınav taktiği alma olayı, çok saçma. Adam like almak için yazıyor onları sizin işinize yarasın diye değil.

Aslında bunu düşünmüştüm fakat yine de işkillendim derece yapan biri söylediği için. Yüksek ihtimalle kendisi farklı bir yöntemle kazanmış veya rakip eliyor da olabilir. Bilemeyiz.

Her gün paragraf, problem çözüp onların çözümünü izlemek çok vakit alıyor.
Eğer problemde ve paragrafta belirli netin üzerindeysen daha fazla çözmeye gerek kalmıyor. O sürede daha kötü olduğun konulara yoğunlaşmak daha mantıklı.
Şöyle bir örnek vereyim 10 paragraf netinden 25'e çıkmak zordur. Ama 25'den sonra 30'a çıkmak çok daha zordur.
Günde 50 paragraf çözüp 20 paragraf netini 30'a çıkartmak yerine eksiğiniz varsa geometriye, matematiğe yoğunlaşmak daha mantıklı olur.

Üstteki arkadaş 2 saatte ne yapabilirsin demiş de ben günde 2 saat ile 1 ayda geometriyi bitiririm.

Kısacası netin az olduğu yere göre ağırlık vermek en verimlisi.
Yani şuan sınav senemde değilim paragraf çözersem işime yarayacağımı düşünüyorum.

11.sınıfım Türkçe netlerim şu an 30'un üstünde sabitlendi. Kimseyi aldırma günlük paragraf ile problem çözümünü aksatma, kısa vadede pek etkisi olmasa da uzun vadede gerek hızlanma ve soruları öğrenme konusunda sana çok şey katacaktır

Yeni konular

Geri
Yukarı