Paragraf çözmek için önerileriniz nelerdir?

pottie4r

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, 11 bitti 12 oldu sayılırım artık. Her gün paragraf çözme işine yavaştan başlamak istiyorum. Sizce günün hangi saati paragraf çözmek için daha iyidir? Paragraf için hangi kitapla başlayabilirim? Paragraf çözmem problem çözme yeteneğime etki eder mi?

AYT'yi bu yıl büyük oranda hallettim. AYT matematik 35 yapıyorum. AYT fizik tam bitmedi 8-9 arası onda yapıyorum. AYT kimya sadece organik kaldı ve denemelerde organik hariç bütün soruları yapabiliyorum.(bazen kaçıyor arada.) Bu yüzden AYT konusunda biraz rahatım ve problem, paragrafımı geliştirmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
12. sınıfa yeni geçmişken AYT matematiği 35 yapabiliyor musunuz gerçekten? Helal olsun gerçekten.

Paragraf konusuna gelirsek ben çok paragraf çözmenizi önermem. Bunun yerine tadımlık problemler oluyor onlardan ilerlemek daha mantıklı. Paragraf olarakta Şükrü Hoca'nın taktik videoları var onlara bakın derim. Problemlere çok detaylı inmenizi öneririm çünkü yeni nesil problemler çok kafa karıştırıyor.

Tavsiyem şudur: Her ne yayın alırsanız alın video çözümlü olmasına dikkat edin. -Bakın, video çözüm diyorum. Bazı yayınlar arkaya birkaç cümlelik çözüm (?) cümleleri yazıp kitabın kapağına çözümlü ibaresini yerleştiriyor.- Soruları anlamadıysanız çözümüne bakmanız gerekecek. Bunun için kesinlikle Tonguç yayınlarını öneriyorum. Aldığım bütün kitaplarında efsane bir video çözüm kalitesi var. Türkçemetre, Gramatik, Paragrafik, Paragrafiks kitaplarını çözdüm, hepsinde aynı hoca vardı. Ortalama 5 dakika süren video çözümlerde bütün şıklar ayrı ayrı çözülüp soru tipine göre taktikler veriliyor. Ancak başlangıç için Tonguç'un kitaplarını önermem. İkinci çözeceğiniz yayın olmalı bence.

12. sınıfa yeni geçmişken AYT matematiği 35 yapabiliyor musunuz gerçekten? Helal olsun gerçekten.
Matematiği hobi olarak da çalışıyorum ben. Kalkülüs, Dr Mustafa hocanın Genel Matematik kitaplarını hep okudum. Lise müfredatından da fazlasını biliyorum. Aslında full yapmam gerekiyor.

Ancak başlangıç için
Hocam tam olarak başlangıç sayılmam. Eskiden sürekli paragraf çözüyordum sadece bir süre ara verdim geometri için.

Paragraf olarakta Şükrü Hoca'nın taktik videoları var onlara bakın derim.
Hocam amacım paragrafı hızlandırmak değil de beyin jimnastiği yapmak. Yani sürekli paragraf okuyup anlayarak diğer derslere de etki etmesini istiyorum. Okduğum şeyi sürekli baştan okumak zorunda kalıyorum bazen.

Hocam tam olarak başlangıç sayılmam. Eskiden sürekli paragraf çözüyordum sadece bir süre ara verdim geometri için.
Ben kendime göre konuşuyorum. Bir şeylere aniden başlayınca çok zorlanırsam inanılmaz ön yargı geliştiriyorum ve bırakıyorum çalışmayı. Kolay sorulardan başlamak daha iyi olur, yumuşak bir giriş yapmış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı