Her gün şınav çekmek kolu kalınlaştırır mı?

Burada yazanlarla spor yapmaya kalkarsan felç olursun 🤣 🤣 🤣 Yazılanlara bak. Herkes "personal trainer".
Bu arkadaşımızın da dediği gibi Türkiye'de insanlar bilmediği adresi bile tarif eder. Kaç kg, hangi hareket, kaç set, kaç tekrar bunlar hep vücut endeksine ve yapına bağlı.
Savaş Hocamın dediği gibi ''Bir zargana ilk önce karides olur.''

Bu arkadaşımızın da dediği gibi Türkiye'de insanlar bilmediği adresi bile tarif eder. Kaç kg, hangi hareket, kaç set, kaç tekrar bunlar hep vücut endeksine ve yapına bağlı.
Ben sekiz yıllık "profesyonel" sporcuyum. Son 2 yılda online kurslar verdim, programlar yazdım. Geçen günlerde 17 yaşında biri benimle forumda yağ yakma ve kilo verme üzerine tartışınca bu konulara yazı yazmayı bıraktım :) Bu arada laf söylediğim yer yaşı değil. Pekala o yaşta benden çok bilgi ve tecrübesi olabilir. Ama öyle bir saçmalıyor ve saçmalamasına rağmen o kadar haklı olduğunu savunuyor ki yoruldum ve pes ettim. Buraya 2 kelime yazsam illaki laf edenler olacak o yüzden yazmamak en iyisi.

Vücut bir bütündür çalışacaksan tüm vücudunu çalıştır bacaklar dahil kendi vücut ağırlığın ile evde calisthenics yapabilirsin beslenmenede ağırlık verirsen kilo alıp büyümeye başlarsın.

Ben sekiz yıllık "profesyonel" sporcuyum. Son 2 yılda online kurslar verdim, programlar yazdım. Geçen günlerde 17 yaşında biri benimle forumda yağ yakma ve kilo verme üzerine tartışınca bu konulara yazı yazmayı bıraktım :)
8 yıl pek nefsim dayanmaz ama ben de 1 yıldır yapıyorum, cidden ben bilsem bile konuşmazdım yanlış yönlendirme olur diye. Ya hocam bir de Tuna Tavus gündem oldu YT'de o yüzden herkes özenmeye başladı 1-2 hafta spora gidip çok motive olup 2. 3. ayda zorlandıklarından bırakıyor çoğu.

Geri
Yukarı