Her Hız Testi Sitesinde Farklı Hız Almak

ArtemiSANA

Hectopat
Alt tarafa koyduğum resimlerde her sitede ayrı ayrı hızlar alıyorum, neredeyse bütün hız testi siteleri ayrı sonuç veriyor.
Modem panel ekranındaki Upload ve Download hızları U: Mbps D: 24 Mbps yazıyor fakat her sitede neredeyse hiçbiri tutmuyor,
Kimisinde 27 Mbps, kimisinde 21 Mbps. Sizce hangi site doğru hızı veriyor?

hız testi  com.PNGhızını testet.PNGhıztesti turktelekom.PNGmodem panel.PNGnetspeed.PNGspeed test.PNGbroadband st.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin derdinle aynı derdi yaşıyorum modemine 3mb upload tanımlı ama şuan 2 alıyorsun 1 aydır telefonla halledemedik 2 gündür müdürlükteyim bu problemi çözmek için onlarda emin değil ama sanırım yapılan sözleşmeden kaynaklı olmadı 1-2 güne sözleşme yeniliycez...

Son düzenleme:
Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Bu adres en yakın sonucu verebilir. Hız testi o an olan duruma göre değişebilir. Her zaman aynı sonuç çıkmayabilir fakat 24 Mbps atanan bir modemde 24 Mbps üstü almak olamaz.
Senin derdinle aynı derdi yaşıyorum modemine 3mb upload tanımlı ama şuan 2 alıyorsun 1 aydır telefonla halledemedik 2 gündür müdürlükteyim bu problemi çözmek için onlarda emin değil ama sanırım yapılan sözleşmeden kaynaklı olmadı 1-2 güne sözleşme yeniliycez...
Türk Telekom teknik sinyali 3 Mbps olarak verir ama program ile sisteme 2 Mbps olarak sabitler. Müşteri hizmetleri falan biz 3 veriyoruz diye oyalar seni. Herkese 2 Mbps verirken sana 3 vermezler.

OBS'den canlı yayın açtığımda speedtest de 2 mps görülen yükleme hızım canlı yayında 2500bitrate ile %1 lik drop ile yayın açabiliyorum 3Mps uploadı kullanabiliyorum ama neden sitelerdeki hız testleri 2Mps upload gösteriyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı