Her korsan oyun virüslü değildir!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mburaktekin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Not, ben burada korsan oyun indirin demiyorum, kişinin kendi kararı ve isterse, banane. Ben burda "korsan oyun virüslüdür" algısına karşı bir konu açıyorum.

Konuya gelecek olursak, ben hayatımda bir sürü korsan oyun indirdim, ilk oynadığım oyun da korsandı. Şimdiki oynadığım -Mafia DE- oyun da korsan. Geçmiş zamanlarda oynadığım Oxygen Not Included, Cities Skylines, PC Building Simulator ve daha niceleri de korsandı. Ben bilgisayarımda Kaspersky açıkken kurdum bu korsan oyunları. İsterseniz dosyayı taratıp size fotoğrafını da atarım. "Güvenilir" yerden indirirseniz bir sıkıntı olmuyor. Tekrar ediyorum, benim buradaki karşıt olduğum düşünce "korsan virüslüdür", herhangi bir şeye özendirmek istemem. Öyle yaptığım bir nokta varsa belirtin düzelteyim. Sağlıcakla kalın.

Windows Defender ile PC taratayım dedim işlemci fanı bilgisayarı havaya uçuracaktı.
Bilgisayarınızda NVMe SSD varsa Windows Defender taramalarında bir darboğaz oluşuyor sanırsam, aynı durum benim de başıma geliyor. Diğer AV'lerde bir sıkıntı yok ama.

Bir arabanın yapılışında kaç kişi çalışıyor emek veriyor zaman harcıyor aynı şekilde bu oyunlar içinde geçerli yıllar sürüyor sonra sen hiçbir bedel ödemeden yılların emeğini indiriyorsun üstüne birde bunun doğru birşey olduğunu savunuyorsun özrün kabahatinden büyük :D belirttiğim gibi tercih meselesi kullanırsın veya kullanmazsın ama etik bir davranışmış gibi meşrulaştırmaya çalışma bari komik olmaktan öteye gidemiyor..
Çok oyun oynamak isteyen birine parası yoksa korsan kullan derim, onun kullanıp kullanmaması kimseyi ilgilendirmez. Ama çok araba sürmek isteyen birine araba çal diyemem.

Gene saçma sapan muhabbetler oluşmuş tahmin edildiği üzere.

Ben bunlara bir açıklık getireyim.
Korsan yasa ve ahlak dışıdır. Bu net bir şey. Oyunlar ne kadar pahalı olursa olsun bu değişmez.

Ayrıca kimse "Her korsan virüslüdür" tarzı genelleme de yapamaz.
Sana kimse bir garanti de veremez.

Gene saçma sapan muhabbetler oluşmuş tahmin edildiği üzere.

Ben bunlara bir açıklık getireyim.
Korsan yasa ve ahlak dışıdır. Bu net bir şey. Oyunlar ne kadar pahalı olursa olsun bu değişmez.

Ayrıca kimse "Her korsan virüslüdür" tarzı genelleme de yapamaz.
Sana kimse bir garanti de veremez.
Farklı bir şey söyleyen olmadı :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı