Her oyunda crash almak

isakrtp26

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Ben neredeyse tüm oyunlarda crash yemekteyim. PUBG, Apex, PUBG Lite, liste daha uzayıp gider, hatta GTA V'i Steam üzerinden 90 100 saat civarı oynadıktan sonra oyuna girince her arabaya binişimde crash yemekteyim gene aynı şekilde Origin üzerinden 65 saat FIFA20 oynadıktan sonra santradan sonra crash yemeye başladım, hatta direkt bilgisayarım kendini yeniden başlatmaya alıyordu 3 4 ay sonra kurulu olan FIFA20'yi güncelledim ve gayet akıcı şekilde oynamya devam ettim ve bu süreçte sistemde hiçbir değişiklik ya da bakım yapmadım. 2 gün once Valorant'ı düşürdüm fakat gene crash yemekten hiçbir şey yapamıyorum, sistemide tamamıyla aşağıya bırakıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
Not 1: Sistemi aldıktan sonra formak atıp işlemci macunu vs yenilemiştim sorunlarım olduğu için bir de Google puanı yüksek bir tamir/bakım ofisinde bakım yaptırdım fakat hiçbir düzelme söz konusu değil.

Not 2: Sistem olaylarını upload ettim link = Olaylar

Sistem;
Xigmatek asgard 382 prue Black Edition 600W MidT ATX kasa
Seagate Barracuda 3.5" 1TB 3.0 64MB Cache 7200RPM HDD
MSI R9 380 Gaming 4 GB DDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran kartı
Kingston 8 GB HyperX DDR4 2666MHz CL15 PC RAM
MSI B150M PRO-VDH Intel B1050 SOKET 1151 DDR4 2133 MHz VGA/DVI/HDMI Ana Kart
Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU 3.20 GHz

Herkese iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerin güncel olup olmadığına bir göz atın. Sürücüler güncel ise ısı değerlerinize bakın derim. Eğer sistem overclock edildiyse overclock ayarlarını düşürün. Bir de anakartınız galiba 2133 MHz değeri üstünü desteklemiyor. Ve belleğinizin MHz değeri 2666 olması durumunda anakartınıza darboğaz yapıyor olabilir. Ya da yanlış bilmiyorsam belleğiniz, anakartın desteklediği seviyede çalışıyor. Dediğim adımları uygulayın. İşe yaramazsa tekrar dönüş yapın. Başka çözümler önerebilirim.

Crash'in sorunu %90 ekran kartından kaynaklanıyor ama bir çok sebebi olabilir.
Önce tüm sürücüleri güncelleyin, sonra ısı testlerine bakın, sonra değerleri cevap olarak yazın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı