Her şey çok imkansız geliyor

Herr mira

Decapat
Hepinizin bildiği gibi ekonomik olarak çok kötü bir yerdeyiz ve hepimizin hayalleri var. Gerçekleştirmesi zor veya kolay hayaller.
Ben kendi hayalimin çok zor olduğunu düşünüyorum.
Dolar ve Euro'nun adını ve fiyatını sağır sultan bile duymuştur, bir de şu pandemi döneminde olmamızla özellikle elektronik eşyalara ulaşmak çok zor.
Bir sistem almak istiyorum fakat ekonomik olarak bu imkansız duruyor.
Bu konu hakkında tabii aile bireyleri ile konuşursun ve hiçbir sonuç elde edemezsin, üstüne azar yersin. Hepimizin bildiği ve duyduğu şeyler bunlar.
Ben de böyle yaptım ve sonuç değişmedi sonra kendi paramı kendim kazanayım dedim ve kazanıyorum, internet üzerinden ticaret yapıyorum, hizmet satıyorum. Bu çok güzel bir şey insanın kendi parasını kazanması ve bunu harcaması.
İşte asıl problem burada başlıyor, benim aylık kazancım ortalama 200 TL ve bana fazla bile sayılır ama isteklerimi karşılamak için çok az.
Her ay 200 TL kazanmaya devam etsem bile iyi bir sistem almam yıllar sürer.
Ne yapmam gerektiğine dair en ufak fikrim yok ve imkanlar oldukça kısıtlı. Önerilerinizi merak ediyorum sizce ne yapmalıyım?

Bence hedeflerin toplum üzerine değil kendi üzerine olsun en başta. Yani kendini kurtarmaya bak. 😉
Küçük şeylerden de mutlu olmayı öğrenmelisiniz. Sizinle aynı kaderi paylaşmayan insan sayısı çok az.

Aynı şeyi yaşadım sistem almak istedim malum fiyatlar pahalı. Ama artık aklımdan çıkardım. Eğitimime odaklanıp en azından gelecekte kendimi kurtarmaya çalışacağım.
Türk milleti makus talihini bir türlü yenemedi. Bakalım kader ne gösterecek.

Hepinizin bildiği gibi ekonomik olarak çok kötü bir yerdeyiz ve hepimizin hayalleri var. Gerçekleştirmesi zor veya kolay hayaller.
Ben kendi hayalimin çok zor olduğunu düşünüyorum.
Dolar ve Euro'nun adını ve fiyatını sağır sultan bile duymuştur, bir de şu pandemi döneminde olmamızla özellikle elektronik eşyalara ulaşmak çok zor.
Bir sistem almak istiyorum fakat ekonomik olarak bu imkansız duruyor.
Bu konu hakkında tabii aile bireyleri ile konuşursun ve hiçbir sonuç elde edemezsin, üstüne azar yersin. Hepimizin bildiği ve duyduğu şeyler bunlar.
Ben de böyle yaptım ve sonuç değişmedi sonra kendi paramı kendim kazanayım dedim ve kazanıyorum, internet üzerinden ticaret yapıyorum, hizmet satıyorum. Bu çok güzel bir şey insanın kendi parasını kazanması ve bunu harcaması.
İşte asıl problem burada başlıyor, benim aylık kazancım ortalama 200 TL ve bana fazla bile sayılır ama isteklerimi karşılamak için çok az.
Her ay 200 TL kazanmaya devam etsem bile iyi bir sistem almam yıllar sürer.
Ne yapmam gerektiğine dair en ufak fikrim yok ve imkanlar oldukça kısıtlı. Önerilerinizi merak ediyorum sizce ne yapmalıyım?

Umut edin hocam. Bir gün düzelecek elbet.

Gerçekten öyle, çözüm yurtdışı. Adam akıllı bir Nike, Adidas eşofman bakayım diyorum 500-600'den aşağı fiyat yok. Nedir ki bu da bu kadar pahalı, altı üstü üstüne giydiğin bir bez parçası, ucuz fiyattan koysan ne kaybedersin ki. Gereksiz pahalı herşey.

Bu ülke uzun vadede düzelmez, bunu anlamak gerek. Ancak nadiren belirli başlı dönemlerde ülkeye kısa süreli refah kazandırılabilecek dönemler olur.
Şahsen ben bunu anlamak istemem hocam. Bir gün uzun vadeli refaha döneceğiz. Belki 5 yıl sonra, belki 10 yıl. Belki 20, belki 50. Ben beklerim :D.

Şu şartlarda istediklerini gerçekleştirebilmen için zengin olman gerekiyorsa sende işine sürekli bir şeyler katarak ekonomik düzeyini üst taraflara çekmeye bak. Başka çaresi yok.

Geri
Yukarı