Her şeyden ve herkesten uzaklaşmak için askere gitmek mantıklı mı?

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
Çok bunaldım. Okulda işler yolunda gitmiyor, okulu bırakmak üzereyim, psikolojim altüst, hiçbir insana tahammül edecek durumum yok. Her şeyden ve herkesten uzakta bir süre vakit geçirmek istiyorum. Tanıdık hiç kimseyle iletişim kurmayacağım bir yer istiyorum. Aklıma askerlik geldi. Nasıl olur acaba, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak gibi bir şey mi olur?

Askere gitmek yerine psikoloğa gitmen daha mantıklı olmaz mı sence de
Gidiyorum. Şu anki psikolojik süreçte okulu bırakmaya güdüleniyorum. Eğer öyle bir şey olursa bütün bunların yanında da köy yaşantım var ve ben oraya göç etmek durumunda kalırım. Ebeveynlerime böyle bir durumun izahatini veremeyecek kadar yorgunum. Üstelik yine okulu bıraktığım senaryoda tecil sürem bitecek. Eninde sonunda o askere gidilecek. Ben nasıl bir etkisi olur mu onun muhabetindeyim.

Gidiyorum. Şu anki psikolojik süreçte okulu bırakmaya güdüleniyorum. Eğer öyle bir şey olursa bütün bunların yanında da köy yaşantım var ve ben oraya göç etmek durumunda kalırım. Ebeveynlerime böyle bir durumun izahatini veremeyecek kadar yorgunum. Üstelik yine okulu bıraktığım senaryoda tecil sürem bitecek. Eninde sonunda o askere gidilecek. Ben nasıl bir etkisi olur mu onun muhabetindeyim.
Lise de misin neden bırakmak istiyorsun?

Lise de misin neden bırakmak istiyorsun?
Üniversite. Benlik değilmiş. Üstelik özel, alttan derslerim var. Her gidişimde nefret ederek gidiyorum, bunun yanında nefret ettiğin bir yere gidebilmek için on binler vermek de insanın fazladan canını sıkıyor. Bundan mütevellit bırakmak istiyorum. Bu süreçte ebeveyn desteği de zayıf kalacaktır.

Üniversite. Benlik değilmiş. Üstelik özel, alttan derslerim var. Her gidişimde nefret ederek gidiyorum, bunun yanında nefret ettiğin bir yere gidebilmek için on binler vermek de insanın fazladan canını sıkıyor. Bundan mütevellit bırakmak istiyorum. Bu süreçte ebeveyn desteği de zayıf kalacaktır.
Galiba biraz bıkmışlık hissi var.Psikoloğa gitmen de pek yararlı olmamış gibi.Askere gidersen daha iyi olur musun bu soruyu kendine sorman gerekiyor. Umarım istediğin gibi olur.

Geri
Yukarı