Her şeyden ve herkesten uzaklaşmak için askere gitmek mantıklı mı?

Uzun zamandır hiç bu kadar kötü hissetmemiştim. Şu an hem fiziki hem ruhen en sağlıksız dönemimi yaşıyorum. Çok güçsüz ve çaresiz hissediyorum. Dargın havsalamın gücü hiçbir şeyi taşımaya yetmiyor artık.
Bu tarz konularda deneyimlerim ve müktesebatım doğrultusunda bu forumda pek çok kişiye yardımcı olmaya çalışıyordum. Bugün kendi söküğümü dikemez hale geldim.
Sorunlarımdan bolca şarkı ve oyun oynayarak kaçmaya çalışıyorum. Üstelik kendime yarar sağlayacak pek çok eğilimim varken. Ancak hiçbirisine mecalim yok.

Tahammül seviyen bittiyse eğer askeriye şuan hiç sana göre değil bence, yapmazsın kendine hakimsindir ama dengesiz oldukça fazla birisi sana birşey söyler üst devrelerin eziyet etmeye çalışır nereye geldim dersin.

Aslında ruhumu, diğer ruhsal etkenlerden şu an yanlış okul tercihi yoruyor. İki senelik bir okul ama bana on yıllıkmış gibi geliyor. Bu durum da zaten başarıma fevkalade olumsuz bir şekilde yansıyor. E üstüne para da veriyorum. Okulu bırakınca sosyo-ekonomik olarak müreffeh de olamayacağım. Yorulmaktan başka bir şey gelmiyor elimden.

Sorunlarımdan bolca şarkı ve oyun oynayarak kaçmaya çalışıyorum.
Kendini zorlayacak deneyimler elde etmeye çalış. İradeni güçlendirecek şeyler bul. Kolaya alışmak da bir süre sonra insanı her şeyden soğutur. Oyunlar vs. sana geçici tatmin hissi veriyor, onları boş zamanlarında eğlenmek için yap. Spor yapmanı öneririm, bir yerden başlaman gerekiyor.

Kendini zorlayacak deneyimler elde etmeye çalış. İradeni güçlendirecek şeyler bul. Kolaya alışmak da bir süre sonra insanı her şeyden soğutur. Oyunlar vs. sana geçici tatmin hissi veriyor, onları boş zamanlarında eğlenmek için yap. Spor yapmanı öneririm, bir yerden başlaman gerekiyor.
Vücut geliştirmeyle uğraşıyorum aktif olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı