Her şeyi virüs sanıyorum

pcgameriphone17

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son 1-2 hafta önce bana bir mail geldi. İşte IP loggerın fotoğraf çektiği fotoğrafı atmış sistemini ele geçirdim seni uzun süredir izliyorum diyor. Bilgisayar bozulduktan sonra attı bu mesajı. Ve bana bir stres geldi işte her şeyi her dosyayı her siteyi virüs sanıyorum diye. Nasıl kurtulurum bu hastalıktan? Ve IP logger izleyebilir mi ben IP loglandıgım zaman formatladım bilgisayarı modemi resetledim. Ve birkaç sene önce IP loglanmıstım neden simdi atıyor ki bu mesajı o zaman atsaydı. Yardımcı olabilecek birileri varsa olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
IP Logger, IP adresiniz ile birlikte çeşitli bağlantı-iletişim verilerini kaydeder. IP Logger atma diye bir şey yok, IP adresinizin kaydedilmesi de bir risk teşkil etmez. Bahsettiğiniz Keylogger olmasın? Eğer öyle ise format sonrası sistemde kalan bir keylogger bulunmuyor.

Nasıl kurtulurum bu hastalıktan?
Tuhaf, tanıdık geldi...

Bilgisayarında yüklü her program dosyalarını alabilir.
Ben programlama yapıyorum c++ ve Unreal Engine' de TCP server işleriyle ilgilendim.
Gerçek bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuhaf, tanıdık geldi...
Niyeyse bütün bu tür konu açan kişilerin rumuzları da hep sallamasyon oluyor hocam bu işte bir tuhaflık var gibi ama neyse ...

Tüm programlar bir virüstür.

Hmm anlıyorum.
IMG_20220920_004354.jpg

ip logger pc içinde ne yaptıklarımı izleyebilir mi peki?

Bir de yan ekran olarak kullandıgım bir laptopum var ona da keyloger bulaştı sıfırlamadım sonra Instagram'a birinin girdiğini gördüm hemen şifreyi “telefondan” değiştirdim hala şifreyi biliyor olabilir mi?

Ve mesajda mouseunu falan hackledim diyordu ne alaka.

Son düzenleme:
ip logger pc içinde ne yaptıklarımı izleyebilir mi peki?
Yapamaz sadece webcam Logger'lar izleyebilir bunu yapmaları içinde siteye kamera izni vermeniz gerekli.

var ona da keyloger bulaştı sıfırlamadım sonra Instagram'a birinin girdiğini gördüm hemen şifreyi “telefondan” değiştirdim hala şifreyi biliyor olabilir mi?
Tabii ki biliyor sen keylogger'a müdahale etmeden yaptıysan bilir.

Geri
Yukarı