Her yaptığım şeyden bir ceza alacak gibi hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat, bende şöyle bir korku var size anlatayım: Şöyle, ne yapsam ceza alacakmışım, dava açılacakmış gibi geliyor. Dijital ortamda yaptığım tüm eylemlerde her zaman bu his geliyor, mesela Instagram'da bir gönderiye yorum yazsam bile "ya bu beni şikayet ederse? Ya bana dava açılırsa" diye düşünmeden edemiyorum, mesela arkadaşlarla konuşuyoruz,"ya benim T.C. kimlik numaramı bulursa? Ya adresimi bulursa" diye korku var, evet çok saçma fakat bir türlü kurtulamıyorum bu korkudan nasıl kurtulabilirim? Bir tavsiyeniz var mı?

Suç unsuru oluşturabilecek davranışların var mı? Küfür, hakaret gibi.

Merhaba Technopat, bende şöyle bir korku var size anlatayım: Şöyle, ne yapsam ceza alacakmışım, dava açılacakmış gibi geliyor. Dijital ortamda yaptığım tüm eylemlerde her zaman bu his geliyor, mesela Instagram'da bir gönderiye yorum yazsam bile "ya bu beni şikayet ederse? Ya bana dava açılırsa" diye düşünmeden edemiyorum, mesela arkadaşlarla konuşuyoruz,"ya benim T.C. Kimlik numaramı bulursa? Ya adresimi bulursa" diye korku var, evet çok saçma fakat bir türlü kurtulamıyorum bu korkudan nasıl kurtulabilirim? Bir tavsiyeniz var mı?

Bende de bu kadar fazla olmasa da bende de var bu korku ama kötü bir şey değil bence, sosyal medyada olsa çok fazla rahat davranmamak lazım.

Merhaba Technopat, bende şöyle bir korku var size anlatayım: Şöyle, ne yapsam ceza alacakmışım, dava açılacakmış gibi geliyor. Dijital ortamda yaptığım tüm eylemlerde her zaman bu his geliyor, mesela Instagram'da bir gönderiye yorum yazsam bile "ya bu beni şikayet ederse? Ya bana dava açılırsa" diye düşünmeden edemiyorum, mesela arkadaşlarla konuşuyoruz,"ya benim T.C. Kimlik numaramı bulursa? Ya adresimi bulursa" diye korku var, evet çok saçma fakat bir türlü kurtulamıyorum bu korkudan nasıl kurtulabilirim? Bir tavsiyeniz var mı?

Öncelik ile T.C nizi bulsa bile hiçbir şey yapamazlar, zaten e-Devlet data verileri sızdırıldı, o yüzden senin veya benim T.C' em birçok kişinin elinde ama hiçbir şey yapamazlar, ayrıca bu korku gayet iyi bir korku zaten korkmalıyızda.

Cumhurbaşkanı şahsına veya cumhurbaşkanın makamına, devlete veya devlet kurumlarına ve kişilere hakaret etmiyorsan pek sıkıntı olmaz. Zaten bunun dava süreci var falan filan uğraşmaz senin benim gibi adamlar.
Tabi sen yine de hakaret etme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı