Herhangi bir çarpma olduğunda disk bozulur mu?

Makaleler
44
USB bellek veya harici disk herhangi bir çarpma olduğunda veriler gider mi? Benim için önemli olan 5 GB veri var. 6-7 yıldır kullandığım USB bellek hala çalışıyor (4 GB). Ancak ya bozulursa korkusu var. Disk almanın gerekli mi gereksiz mi olduğuna karar veremedim. Çoğu zaten Google Drive'da saklı ancak Google'ın yaptığı güncelleme ile sınırsız depolama alanı olmayacak. Veriler silinmeyecektir diyorlar ancak ben güvenmiyorum. Aslında Dual-Drive USB bellek güzel olur diye düşünüyorum.

Bana USB bellek veya harici disk önerirseniz sevinirim. Dandik marka olursa daha iyi olur. Ucuz olmasını istiyorum. Bütçe tam belli değil ama USB bellek olarak 64 veya 128, harici disk için 300 GB olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB bellek ile HDD aynı şekilde çalışmaz. HDD'nin başına gelip bozabilecek bir şeyin iki katı USB belleğin başına gelse bir şey olmayabilir. Belleği yalnız depolama için alacaksanız 2.0 usb belleklerin fiyatları daha uygundur lakin yavaştırlar. Örnek ürün, alınabilir.
Dandik marka olursa daha iyi olur. Ucuz olmasını istiyorum
Bu düşüneceyle yalnızca USB bellek almanızı öneririm. HDD'niz sizi yarı yolda bırakabilir.

USB bellekler katı hal fiziğine göre tasarlanmıştır. İsterseniz üzerinden tank ile geçin yine de çalışır. Ama HDD'ler mekanik parçalar içerirler. Yere düştüğü anda o mekanik aksam tamamen cortlayabilir. O yüzden darbe ve sallantılara gelemez HDD'ler. HDD'ler bir noktada sabit kalmak üzere tasarlanmıştır. Adı üzerinde "Sabit Disk". HDD'leri kim bir kaba koyup "taşınabilir" dediyse yüzyılın en büyük yalanını söylemiştir bilin ki. HDD'ler taşınamazlar. Taşınmaya müsait değiller çünkü.

USB bellekler katı hal fiziğine göre tasarlanmıştır. İsterseniz üzerinden tank ile geçin yine de çalışır. Ama HDD'ler mekanik parçalar içerirler. Yere düştüğü anda o mekanik aksam tamamen cortlayabilir. O yüzden darbe ve sallantılara gelemez HDD'ler. HDD'ler bir noktada sabit kalmak üzere tasarlanmıştır. Adı üzerinde "Sabit Disk". HDD'leri kim bir kaba koyup "taşınabilir" dediyse yüzyılın en büyük yalanını söylemiştir bilin ki. HDD'ler taşınamazlar. Taşınmaya müsait değiller çünkü.
Anladım hocam. Dediğinizi dikkate alacağım.
Telefona takacağınızı varsayıyorum. Telefonunuzun USB çıkışı simetrik mi yoksa tek bir yönlü mü takılıyor?
GM8 kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam tek yönlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı