Herhangi bir çarpma olduğunda disk bozulur mu?

Makaleler
44
USB bellek veya harici disk herhangi bir çarpma olduğunda veriler gider mi? Benim için önemli olan 5 GB veri var. 6-7 yıldır kullandığım USB bellek hala çalışıyor (4 GB). Ancak ya bozulursa korkusu var. Disk almanın gerekli mi gereksiz mi olduğuna karar veremedim. Çoğu zaten Google Drive'da saklı ancak Google'ın yaptığı güncelleme ile sınırsız depolama alanı olmayacak. Veriler silinmeyecektir diyorlar ancak ben güvenmiyorum. Aslında Dual-Drive USB bellek güzel olur diye düşünüyorum.

Bana USB bellek veya harici disk önerirseniz sevinirim. Dandik marka olursa daha iyi olur. Ucuz olmasını istiyorum. Bütçe tam belli değil ama USB bellek olarak 64 veya 128, harici disk için 300 GB olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Micro USB dual drive için: (ürün kimi telefonlarda tanınmama sorunyla meşhur ama bu kapasitede bundan başka ürün yok alınabilecek, hiç olmadı OTG kablosu ile kullanırsanız çalışıyor ama amacını yitirmiş oluyor)

Harici disk için:

@The Tribal Chief Neden dandik istiyorsunuz ki? Verileriniz bu kadar değersiz mi hocam?
Hocam değerli ama hepsi aynı kapıya çıkıyor diye düşünüyorum. Aralarında ciddi fark varsa o zaman biraz daha iyi fiyatlarını isterim. Yanlış mı biliyorum hepsi aynı kapıya çıkma konusunda?

@The Tribal Chief Hepsi aynı kapıya çıkmıyor işte. USB eğer kalitesiz olursa fişi çekme ihtimali çok yüksek oluyor. Verileriniz bir anda gidebilir yani. O yüzden açıkçası benim önerim bu olacak;
Çok seçenek yok OTG olarak zaten. GM8'de Micro USB portu var sadece. Günümüz bellekleri ise Type-C olduğu için Micro USB ve kaliteli bir USB bellek bulmak zor. Bu gayet iyi diyebileceğimiz bir model nispeten.

Yeni konular

Geri
Yukarı