Herhangi bir oyunda farklı FPS sayaçları farklı değerler gösteriyor

TheQuantumTheory

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni üye oldum sırf bu sorunuma çözüm bulabilmek için. Resimden de görebileceğiniz üzere farklı FPS sayaçları açık oyunda, ancak çok farklı değerler gösteriyorlar. Ekranın sağ üst köşesindeki Windows+Shift+o tuş kombinasyonuyla açılan Windows'un kendi sayacı. Sol üstte küçük rakamlarla yazan sayaç nereden açıldı bilmiyorum, sanırım başka bir oyunda FPS sayacı açmıştım o bu oyuna da etki etti. Yine ekranın sol üst köşesindeki büyük rakamlarla yazan ise kendi monitörümün FPS sayacı. Hepsi farklı değerler veriyor, bunların hangisine güveneyim? Hangisi doğrudur?
Herkese selam, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20240229_154155xxx.jpg
    IMG_20240229_154155xxx.jpg
    295,4 KB · Görüntüleme: 23
Merhaba. Yeni üye oldum sırf bu sorunuma çözüm bulabilmek için. Resimden de görebileceğiniz üzere farklı FPS sayaçları açık oyunda, ancak çok farklı değerler gösteriyorlar. Ekranın sağ üst köşesindeki Windows+Shift+o tuş kombinasyonuyla açılan Windows'un kendi sayacı. Sol üstte küçük rakamlarla yazan sayaç nereden açıldı bilmiyorum, sanırım başka bir oyunda FPS sayacı açmıştım o bu oyuna da etki etti. Yine ekranın sol üst köşesindeki büyük rakamlarla yazan ise kendi monitörümün FPS sayacı. Hepsi farklı değerler veriyor, bunların hangisine güveneyim? Hangisi doğrudur?
Herkese selam, şimdiden teşekkürler.

En doğru değerlerini MSI Afterburner ile alırsınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En doğru değerlerini MSI Afterburner ile alırsınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kıymetli tavsiyeniz için teşekkürler. Dikkate aldım ve MSI afterburner'ı kurdum. Peki benim ekranda sol üstteki o küçük fps sayacını nasıl kapatabilirim?nasıl açıldığı konusunda pek bi fikrim de yok.

Tamamdır çözdüm. İstemediğim fps sayacının nasıl kapatılacağını buldum. Adrenalin'in kendi fps sayacıymış. Kapatmak için;
*Hangi oyunda bu sayacı kapatmak istiyorsanız o oyuna girin
*oyun açıldığında Shift+F2 tuş kombinasyonunu kullanın
*açılan menüde ayarlar kısmında "fps'i göster" kısmındaki tiki kaldırın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı