Herhangi bir Samsung'dan alınan bataryalar kesin orijinal midir ?

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba Samsung S6-Edge telefonumun bataryası çok kötüleşti ve şarjım çok hızlı bitiyor artık.
Değiştirmek için çarşıda sordum 120 TL dediler, Samsung mağazasına girdim 100 TL dediler, şaşırdım.
Yani sorum şu herhangi bir Samsung mağazasındaki bataryalar kesin orijinal mi oluyor yoksa illaha İstanbul'a mı yollamak gerekli ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela yetkili servis(225 TL) orijinal o kesin de özel servisten(150 TL) alırsam felan çakma takarlar mı?
Diğer servislerden aldığın bataryanın orjinal olmama ihtimali var. Adam sana bu mal orjinal değil demeyebilir. Güvenemezsin.

Samsung mağazasında S6 Edge bataryası satılıyormuymuş? :D

Telefonun garantisi bittiyse mağazadan alıp, özel servisten fiyat alıp taktırabilirsin. Muhtemelen 100 TL civarında bir fiyat isterler. Daha ucuz bir yer bulma şansın da var.

Direkt Samsung servisinde taktırırsan 100(batarya)+125(işçilik) TL olarak düşünebilirsin. Serviste taktırırsan alacağın batarya için 6 ay parça garantisi de olması lazım.

Diğer servisler de bataryayı oradan alırsan 6 ay garanti verirler ancak güvenemiyorsan tabi Samsung servisine yaptır.

Ya da mağazadan aldığın bataryayı faturasıyla beraber Samsung servisine giderek fiyat ve bilgi al. Bu şekilde yapmayı kabul edip, garanti verirlerse böyle de yaptırabilirsin.

**Bulunduğun şehirde/bölgede Samsung(mobil) servisi varsa oraya gidip de yaptırabilirsin.
Service Location

Diğer servislerden aldığın bataryanın orjinal olmama ihtimali var. Adam sana bu mal orjinal değil demeyebilir. Güvenemezsin.

Samsung mağazasında S6 Edge bataryası satılıyormuymuş? :D

Telefonun garantisi bittiyse mağazadan alıp, özel servisten fiyat alıp taktırabilirsin. Muhtemelen 100 TL civarında bir fiyat isterler. Daha ucuz bir yer bulma şansın da var.

Direkt Samsung servisinde taktırırsan 100(batarya)+125(işçilik) TL olarak düşünebilirsin. Serviste taktırırsan alacağın batarya için 6 ay parça garantisi de olması lazım.

Diğer servisler de bataryayı oradan alırsan 6 ay garanti verirler ancak güvenemiyorsan tabi Samsung servisine yaptır.

Ya da mağazadan aldığın bataryayı faturasıyla beraber Samsung servisine giderek fiyat ve bilgi al. Bu şekilde yapmayı kabul edip, garanti verirlerse böyle de yaptırabilirsin.

**Bulunduğun şehirde/bölgede Samsung(mobil) servisi varsa oraya gidip de yaptırabilirsin.
Service Location
Satılıyor demedim takıyorlar 225 TL ye ama 225 TL bana çok geldi dışarıda 120 TL ve 150 TL felan denince değişmesem de patlayacak diye korkuyorum 2 yıldır kullanıyom bide son zamanlarda Pubg telefonu yakıyor.Peki şu deji ye güven olur mu ? hem 60 TL :D bide bazı kişiler iyi diyor ama hiç kullanmadım

Samsung mağazasına girdim 100 TL dediler

Bataryayı montajlamak için mi verdiler bu fiyatı anlamadım. Dışarıdan alınan bataryayı takmayı kabul etmez çünkü servis.

Orjinal batarya bulup telefoncuya taktıracaksın o zaman ya da Deji marka batarya taktır. Alıp kullananlar memnun ama uzun vadede nasıl performans veriyor bilmiyorum.
Ben gecmiste almistim. Cakma batarya takmislardi. Hic kimseye guven olmuyor.

Nereden almıştın bataryayı. Telefoncuda mı yaptırmıştın?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı