Herhangi Bir Şekilde Dünya'da Hiçbir Şey Değiştiremeyeceğimiz Gerçeği

Akdeniz1

Hectopat
Makaleler
14
Yer
Sinop
Daha fazla  
Şunlar ile başlamak istiyorum: Asgari maaş alan biri için 54 aydan fazla bir süre yemeden, içmeden çalışma emeği gerektiren, bazı ürünlerin (özellikle saat) sırf herhangi bir tanıdığı veya akrabası iyi bir yerde diye emek vermeden biri tarafından alınması, tüm bu söyleyeceklerimi kanıtlayacaktır galiba.

Hayatta, hiçbir amacımız ya da bir yetkimiz yok, sadece bizim haklarımızı yiyecek olan kişileri seçebiliyoruz, devamı yok. Aylarca çabalıyoruz, ediyoruz bir bakıyorsun, elinde her şey olan biri "Porsiyonları küçültün" diyor.

Sistemde de herhangi bir şeyi değiştiremiyoruz ve değiştiremeyeceğiz, çünkü gücümüz yetmez, neden mi? Herhangi birimizin cumhurbaşkanı bir kocası var mı? Ya da İlkokul mezunu olup da üniversiteli gençlere seminer veriyor mu?

Kısacası, hayatta hiçbir şeyi değiştiremiyoruz, sadece yönetiliyoruz.

Bence bunun çaresi de yok, eğer elimde böyle bir fırsat olursa (olmayacak tabii ki) dünyayı tamamen bu insanlardan arındırmak ve yeni, şükretmeyi bilen insanlarla donatmayı istiyorum.

Bu kişinin iradesine bağlıdır. İsteyen köle olur, isteyen imparator. Size gösterebilirim sizden durumu daha kötü olup bugün çalıştığı için en üstlere gelmiş insanları. Bugün ne yaşıyorsanız kendiniz ve seçimlerinizin sonucu. Kendinizi nerede gördüğünüze bağlı.

8 milyar insandan bir kaç tanesini bana örnek olarak göstermeniz çok saçma.
Kimsenin önünde hiçbir engel yok. Özellikle internet çağındayken. Kimi burada ağıt yakmak için kullanır, kimi araştırır, kendini geliştirir ve parayı bulur. Her zaman seçim sizin. Kader diye bir şey yok, kader yalnızca seçimleriniz. Kendiniz belirlersiniz.

Kimsenin önünde hiçbir engel yok. Özellikle internet çağındayken. Kimi burada ağıt yakmak için kullanır, kimi araştırır, kendini geliştirir ve parayı bulur. Her zaman seçim sizin. Kader diye bir şey yok, kader yalnızca seçimleriniz. Kendiniz belirlersiniz.
Bu zamanda belirlenemiyor,çünkü başkalarının istediği hayatı yaşıyorsun,eğer bazı yerlerde özgürsen bu da onlar istediği için.

Bu zamanda belirlenemiyor, çünkü başkalarının istediği hayatı yaşıyorsun, eğer bazı yerlerde özgürsen bu da onlar istediği için.
Bu başkasının kararı değil. kendine köleliği hak olarak gördüğün için. Önünde hiçbir engel yok, tek engel sensin. Bu durumda benim yapabileceğim hiçbir şey yok, kusura bakma. Bu kafadan çıkmadığın sürece hiçbir şey yapamazsın hayatta.

Aciz bir insanın böyle düşünmesi çok normal. İnsanlarım çoğu böyle. O yüzden dünyayı bir azınlık yönetiyor zaten.
Aciz dediğiniz insan,deha olarak görüldüğü için özel eğitim alıyor,haberiniz olsun 🤣
Bu başkasının kararı değil. kendine köleliği hak olarak gördüğün için. Önünde hiçbir engel yok, tek engel sensin. Bu durumda benim yapabileceğim hiçbir şey yok, kusura bakma. Bu kafadan çıkmadığın sürece hiçbir şey yapamazsın hayatta.
Tamamdır,bize hayatınızdan ve günlük hayatta yaptıklarınızdan bahsetmeğe ne dersiniz?

Aciz dediğiniz insan, deha olarak görüldüğü için özel eğitim alıyor, haberiniz olsun 🤣
Detaylandırın. Hem deha hem de kendini aciz yerine koyabiliyor ve bunu hak olarak görebiliyor. Hiç görmedim böyle bir şey.

Geri
Yukarı