Herhangi bir siteye port taraması yapmak suç mudur?

Astronomi_Delisi

Hectopat
Merhabalar. Benim şöyle bir sorum var. Ben siber güvenlikle ilgileniyorum. Öğrenme aşamasındayım. Ve internette Nmap kullanımı hakkında bir ders gördüm. Derste dersi veren kişi Trendyol ve Google gibi sitelere Nmap ile port taraması yapıyordu. Ben de kendim Nmap üzerinden herhangi bir siteye port taraması yaparsam bu suç olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Benim şöyle bir sorum var. Ben siber güvenlikle ilgileniyorum. Öğrenme aşamasındayım. Ve internette Nmap kullanımı hakkında bir ders gördüm. Derste dersi veren kişi Trendyol ve Google gibi sitelere Nmap ile port taraması yapıyordu. Ben de kendim Nmap üzerinden herhangi bir siteye port taraması yaparsam bu suç olur mu? Teşekkürler.
Olmaz.

Bu biraz karmaşık. Amerika da kesinlikle suç mesela. Türkiye hakkında bir bilgim yok ama muhtemelen yasaktır. Atraksiyona gerek yok.

Şurayı okumanızı öneririm:

İzledğim videodaki kanal baya aktif bir kanaldı buda beni biraz düşündürdü. Sonuçta trendyolu tarayıp yakalanmamak garip.

İzlediğim videodaki kanal baya aktif bir kanaldı buda beni biraz düşündürdü. Sonuçta Trendyolu' tarayıp yakalanmamak garip.

O an yakalanmamış ama siz yakalanırsanız öttürürler. Büyük şirketler bu konuda katı ve haklı olarak işkilleniyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı