Herkes neden bilgisayar mühendisi olmak istiyor?

Ben yazılımla alakası olmayan birine JavaScript önermiyorum. Başka düzgün bi' argümanınız falan yok mu? Güzel olan bir şeyi önermede neden bu kadar isteksizsiniz?

Gereksiz yeni başlayacak birinin kafasında bilgi kirliliği yapıyor Elixir seven adam Elixir, öneriyor GO seven GO öneriyor, Rust seven Rust öneriyor saçma bir bilgi kirliliği oluşturmaktan öteye geçemiyor bu öneriler. Diller projeyi yaparken kullandığın araçlardır.

Biliyorum.
Fakat JavaScript hem güçlü hem de kolay bir dil. Önerme sebebim bu. Hemen azarlamaya geçmeyin :D
Azarlamıyorum ki sevgili dostum. Ne amaçla kullanacağını bilmeden dil önermek mantıklı sayılmaz.
Taşra üniversitesi ve sonuçları:
Üniversiteden daha çok kendisini geliştirmediğini düşünüyorum.

Gereksiz yeni başlayacak birinin kafasında bilgi kirliliği yapıyor Elixir seven adam Elixir, öneriyor GO seven GO öneriyor, Rust seven Rust öneriyor saçma bir bilgi kirliliği oluşturmaktan öteye geçemiyor bu öneriler diller projeyi yaparken kullandığın araçlardır.
Tamam. İstediğiniz dilden konuşalım o zaman.

JavaScript ve PHP: Site fonksiyonları için kullanılabilir.
HTML ve CSS: Site görüntüsü için kullanılabilir.
C++ ve Java: Oyun geliştirme için kullanılabilir.
Swift ve Java: Mobil uygulamalar için kullanılabilir.
Python: Veri aktarımı için kullanılabilir.
C#: Dinamik websiteleri için kullanılabilir (?).
BrainFuck, JSFuck, Brackets ve Assembly: En zor dillerdir. Assembly bilgisayar dili denebilir fakat diğerleri sadece bir işkence.
Chicken: Chicken.
Ruby: Dilin kullanım amacını bilmiyorum, fakat İngilizce tabanlı bir dil. Yani daha çok bir program yazmak yerine bir yazı yazıyormuş gibi, kurulan kodlar İngilizce cümleler tabanlı.

Tamam. İstediğiniz dilden konuşalım o zaman.

JavaScript ve PHP: Site fonksiyonları için kullanılabilir.
HTML ve CSS: Site görüntüsü için kullanılabilir.
C++ ve Java: Oyun geliştirme için kullanılabilir.
Swift ve Java: Mobil uygulamalar için kullanılabilir.
Python: Veri aktarımı için kullanılabilir.
C#: Dinamik websiteleri için kullanılabilir (?).
BrainFuck, JSFuck, Brackets ve Assembly: En zor dillerdir. Assembly bilgisayar dili denebilir fakat diğerleri sadece bir işkence.
Chicken: Chicken.
Ruby: Dilin kullanım amacını bilmiyorum, fakat İngilizce tabanlı bir dil. Yani daha çok bir program yazmak yerine bir yazı yazıyormuş gibi, kurulan kodlar İngilizce cümleler tabanlı.

Bunlarda seçenekleri azaltmaktan öteye giden öneriler değil.

Üniversiteden daha çok kendisini geliştirmediğini düşünüyorum.
Üniversite dediğimiz mekanın verilen eğitimden öte vizyon kazandırması gerek. Günümüz üniversiteleri lisenin devamı tadında olduğu için öyle bir ortam oluşmuyor. Vizyon kazandırmayan üniversiteden mezun olan öğrencinin de bir şey geliştirmesini beklemek abes. İstisnalar mevcuttur tabii.

Üniversite dediğimiz mekanın verilen eğitimden öte vizyon kazandırması gerek. Günümüz üniversiteleri lisenin devamı tadında olduğu için öyle bir ortam oluşmuyor. Vizyon kazandırmayan üniversiteden mezun olan öğrencinin de bir şey geliştirmesini beklemek abes. İstisnalar mevcuttur tabii.
Haklısınız, apartman üniversitesinden çıkan Microsoft'ta çalışacağını falan zannediyor.

Geri
Yukarı