Herkes neden bilgisayar mühendisi olmak istiyor?

Ben de 14 yaşında yazılımcı olmak istiyordum çünkü web sitesi, mobil uygulama, oyun vs. sahibi olmak havalı geliyordu. Sonra yazılım öğrenmeye kalkınca baya sıkıcı olduğunu fark edip bıraktım. Çünkü yazılım işin iskeleti. Benim ilgim daha çok görselliğe karşıydı. "Bir kızdan hoşlanmak o kızın kemiklerinden hoşlanacağın anlamına gelmiyor."

Bir de yazılımcılık tam asosyal işi. Sosyofobik de olsam sosyal işler daha ilgi çekici geliyor.

Bir ara söylemiştim tekrar söyleyeyim. Benim 4 sene bilgisayar mühendisliği okuyan teyzemin oğlu şuan tekstil de çalışıyor. :) O yüzden ben istemiyorum. Yazılım mühendisliği daha mantıklı bence.
Yazılım mühendisliği ile bilgisayar mühendisliği bölümü arasında çok fark var gibi yazmışsınız.

Çok haklısın ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum sınıftaki çoğu kişiye bakıyorum insanlar daha mailin nasıl atılacağını ya da Online derse nasıl gireceğini bilmiyor ona rağmen yazıp gelmişler.

Mecburen çalışarak ve ek olarak bazı programlama dilleri eğitimleri alarak ilerliyorum.

Buradan anlıyoruz ki iyi üniversite kazanırsak ayrı olarak çalışmamıza gerek yok, bu saçma bir düşünce her şeyin en iyisini üniversitede öğretmeye çalışsalar bitirmek 6 7 yıl sürerdi. En iyi üniversiteyede gitsen de çalışacaksın çalışmadan bir yere gelemessin bu her konuda böyle.

Buradan anlıyoruz ki iyi üniversite kazanırsak ayrı olarak çalışmamıza gerek yok, bu saçma bir düşünce her şeyin en iyisini üniversitede öğretmeye çalışsalar bitirmek 6 7 yıl sürerdi. En iyi üniversiteyede gitsen de çalışacaksın çalışmadan bir yere gelemessin bu her konuda böyle.
Ben odtü kazanan kendini geliştirmesi için çalışmasın diye bir şey mi söyledim ? Dediğim herkes için geçerliydi. Okuduğunuzu anlamada sorun yaşıyorsunuz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı