Herkes neden tıp okumak istiyor?

Para ve meslek garantisi olduğu için, ayrıca da tıbbiyelerin puanı yüksek olduğu için tabii Türk ana babası için önemlidir.

İş imkanları çok geniş evet daha az emekle çok daha fazla kazanabileceğin meslekler var ama tıp okuyan 100 kişinin 100'ü de para kazanacaksa o mesleklerde oran böyle olmayacak. Sağlık alanı her zaman en garanti alandır.

Tıp 3.sınıf öğrencisiyim, çevremde gördüğüm kadarıyla herkes iş garantisini düşünerek gelmiş. Ama böyle garanti gözüyle bakanlar okurken zorluk yaşoıyorlar çünkü burada yatacaklarını sanıyorlar. Hal böyle olunca da okulu bırakan, erken dönemlerde kalan çok arkadaş oluyor.

İş imkanı ve getirisi nedeniyle tercih ediliyor, hatta bazıları bu mesleği sevmeyerek yapıyor. Ayrıca, aile baskısı da diğer bir etken.
İşte mesleğini sevmeyerek yapanlar iş hayatında çok zorluk çekip, çektiriyorlar. Bu da genel "Doktorlar egolu insanlardır" algısını yaratıyor haklı olarak. Bazı hekimler hastaları ile çok kötü iletişim kuruyorlar. Bence azınlıktalar ama olsun.

İşte mesleğini sevmeyerek yapanlar iş hayatında çok zorluk çekip, çektiriyorlar. Bu da genel "Doktorlar egolu insanlardır" algısını yaratıyor haklı olarak. Bazı hekimler hastaları ile çok kötü iletişim kuruyorlar. Bence azınlıktalar ama olsun.
Umarım siz bu tarz birisi olmazsınız, başarılar diliyorum. 😊 İşini severek yapan hep bir adım öndedir.

Kardeşim ben mesela para kazanmak için yazdım, doktorluk mesleğini ve tıp okumayı seven birisi değilim fakat Türkiye şartlarında geleceğimi bu şekilde garanti altına alabilirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı