Herkes yaşadığı veya yaptığı komik şeyleri anlatsın

mertr06

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Ben başlıyorum ilkokulda çok yakın arkadaşlarımla (5 kişi) okul koridorunda çelme çakmaca oynuyorduk. Yani 1 kişi kaçmaya çalışıyordu 4 kişi onu düşürmeye çok eğlenceliydi ama kıyafetler pislenince annem çok kızıyordu, yine de değerdi.

Bu konuyu belki okuyup eğlenir vakit geçiririz diye açıyorum umarım herkes eğlenir.

Okula tüp getirip balık yapmıştık. Görevleri 2 hafta önceden halletmistik birimiz salatayı birimiz kolayı 2 kişide balık alacaktı (10liralık hamsi almıştık) okulun son günüydü 5 kişiydik rahat rahat yapmıştık ziyafetimizi.

Lisedeyiz. Teneffüs sonlarıydı hatırladığım kadarıyla. Hoşlandığım bir kız vardı, koridorun başında birkaç arkadaşıyla birlikte bir hocayla sohbet ediyordu. Ben de sınıfımın kapısının başında çaktırmadan onları kesiyorum. Daha sonra bunlar konuşmayı bitirdi, bana doğru yaklaşırken sınıfa kaçmak yerine koridorun zıttına doğru koşar adımlarla ilerledim. Bir yandan yürüyorum, bir yandan arkama bakıyorum derken bam, dışa doğru açılan sınıf kapısıyla yüzümün buluşması bir oldu.

Çıkan ses, bize doğru bakan kızlar, acıyla kıvranan ama belli etmemeye çalışan ben, kapıyı açan eşek oğlu eşek, her şey fiyaskoydu. Rezil olmuştum ve eminim ki gülmüşlerdi. Lanet olsun. :D

Dışa açılan kapılar, size de boş değilim. Allah sizin de belanızı versin. :D

Öğretmene bilinçli bir şekilde a. Texas kim diye sormuştum.

Bizim sınıfta salak bir çocuk vardı İngilizce hocası akıllı tahtadan bir video açmıştı kel bir adam çıkmıştı çocukta hocam bu j. Sins mi diye sormuştu aynı çocuk başka bir gün de çay içen amca resmini açmıştı buraya koyamam büyük ihtimalle ama o resmi.

Lisedeyiz. Teneffüs sonlarıydı hatırladığım kadarıyla. Hoşlandığım bir kız vardı, koridorun başında birkaç arkadaşıyla birlikte bir hocayla sohbet ediyordu. Ben de sınıfımın kapısının başında çaktırmadan onları kesiyorum. Daha sonra bunlar konuşmayı bitirdi, bana doğru yaklaşırken sınıfa kaçmak yerine koridorun zıttına doğru koşar adımlarla ilerledim. Bir yandan yürüyorum, bir yandan arkama bakıyorum derken bam, dışa doğru açılan sınıf kapısıyla yüzümün buluşması bir oldu.

Çıkan ses, bize doğru bakan kızlar, acıyla kıvranan ama belli etmemeye çalışan ben, kapıyı açan eşek oğlu eşek, her şey fiyaskoydu. Rezil olmuştum ve eminim ki gülmüşlerdi. Lanet olsun. :D

Dışa açılan kapılar, size de boş değilim. Allah belanızı vermesin. :D

Bana da benzer bir şey oldu. Düz yürürken bir anda kapıyı suratıma vurdular önüme bir kız çıktı. Yanındaki aptallar ise insan sevdiğiyle yaklaşırmış gibi bir şeyler dediler :D

Bi' yarım saat önce sokakta yangın sesiyle beraber arabasını çeken insanları duyunca camdan baktım ve karşı bina görünmüyordu. Babama dedim arabayı çekelim. Aşağı indik bir araç alev almış. Millet de oturmuş izliyor. Komik olan şey bu. Cidden. Oturmuş izliyorlardı.
Babamla su tutmaya karar vermesek araç sahibi dahil herkes izliyordu. Bizi görünce beyin, evinde hortum ve musluk sahibi olan kişiler de bize katılmaya karar verdi. Kaput açmak için kullanılan mandalın çevresindeki plastiklerin de çok saçma olduğunu tecrübe etmiş olduk. Çünkü erimişlerdi ve kaput açılmıyordu. Bu da gayet komik.
Bir şekilde önce duman haline, sonra da zorlayarak/kırarak kaputu bir miktar açabilmenin ardından neredeyse duman bile bırakmayacak hale getirdikten sonra kendi aracımla 5-6 dakikada gidebileceğim itfaiye merkezinden gelen itfaiye arandıktan 20-25 dakika sonra olay yerine ulaştı. Biraz su tutup güzel fotoğraflar çekip amirine attı. Burası da güzel bence.
Sonra sözde 18 yaş altı kişilerin sokağa çıkması yasakken kucağında bebeği ile gezenleri bile gördüm. Sosyal mesafe diye bir şey kalmamıştı. Hadi biz müdahale eden 4-5 kişi ister istemez yakındık. İnşaat izler gibi izlerken niye dipdibe durular anlamıyorum.
Patlar, boş verin, ellemeyin diyenlerin de patlayınca zarar görecekleri bir mesafede olması da komikti bence.

@Vavien. ''Öküzün trene baktığı gibi bakmak.'' Türkiye sokaklarında sıradan bir gün, halk için sıradan bir eğlence. Yanan, patlayan, kırılan, inşa edilen şeylere karşı herkesin bir fetişi var.

4-5 yaşlarındayken ailem evdeki halılardan birini bahçede yıkarken ben de yardım etmiştim ve niyeyse halı yıkamayı çok sevmiştim. Ertesi gün "Canım sıkıldı, hadi halı yıkayalım." deyince daha yeni yıkadık diyerekten reddetmişlerdi ben de çıkartıp halıya işemiştim ve "Şimdi yıkayabiliriz." demiştim. Sonrasında bir güzel dayağımı yiyip ağlaya ağlaya halıyı yıkamıştım.

Dışa açılan kapılar, size de boş değilim. Allah sizin de belanızı versin.
Orta okuldayken tam çıkış zamanı koridor kalabalıkken onun bunun çocuğu ayı gibi bir çomar dışa doğru açılan sınıf kapısını tüm gücüyle açmıştı ve o kapı benim yüzüme çarpmıştı. İşin kötü yanı gözlük de kullanıyordum ve gözlük yamuk yumuk olmuştu. Sonrasında zor güç büke büke tam düzgün olmasada da yine de düzeltmiştim.

Geri
Yukarı