Herkese önerdiğim Windows masaüstü kullanım şekli

O oyunlar toplam kaç gb yer kaplıyor nasıl bir arada hepsi 1 tb benim pc hemen doluyor
Hocam RDR2 110 GB
Gta 5 100 GB
Ac Valhalla 80 GB
Spiderman 65 GB
God of War 55 GB
Days Gone 50
Bannerlord hatırlamıyorum sildim çünkü
Dying Light 2 80 GB
Cyberpunk 75 GB
Elden Ring 55
Witcher 3 63 GB
Pubg ve Fortnite ise 85 GB toplam.

Toplamda 818 GB yer yapıyor. Boş olarak 920 GB yer olması lazım geriye 102 GB kalıyor (15 GB'ta ekstra diğer uygulamalardan kısarsak 87 GB)

Merhaba. Ben çok uzun zamandan beri, 2007 yılından bu yana yani bilgisayara Windows XP ile başlamış biri olarak, masaüstünde her zaman şu sıralamayı kullandım;
Eki Görüntüle 1957384

Bu kullanım şekli, benim teorime göre insanların kullanabileceği en kolay ve en hızlı masaüstü kullanım stilidir. Bilgisayar kısmı en başa gelirken, geri dönüşüm kutusu hemen ikinci sırada yer alır. Akabinde belgeler kısmı üçüncü sırada yer alır. Ondan sonra hiçbir zaman kullanmayacak olsak bile, sırayı dengeleyen ve sıraya nostaljik bir süs veren Internet Explorer'ın kısayolunu koyuyoruz... Ondan sonra Google Chrome ve Firefox... :)

Diğer insanların masaüstü kullanım şekillerine baktığım zaman, karmon çorman sırasız ve darmadağınık. Bu benim kendi tasarımım olduğuna inanıyorum. Benim gibi bu şekilde sırayla masaüstünü kullanan var mı? Bu konuyu buraya açma sebebim, bu sıralamanın tüm Windows sürümlerinde geçerli olması. Yani örneğin Windows 10 bölümüne açarsam da anlamı olmayacak çünkü insanlar; "bunu sadece Windows 10'da mı yapmalıyız?" diyebilirler. Saçma olurdu o yüzden.

Şahsen bu hipotezimi Microsoft firmasına da iletmeyi düşünüyorum. Buna ben "Windows easy recommended default" adını veriyorum. Masaüstü kullanımındaki, en temel ve en gerekli şeylere en hızlı ve rahat ulaşılabilmesi anlamına geliyor.

Masaüstümde sadece çöp kutusu var görev çubuğunda Microsoft Edge Windows'e yaparak klasörü açıyorum Steam zaten arka planda kafam rahat :D

Doğru ise tez değildir 😅 Çok kritik bir konu olduğunu düşünmüyorum. Masaüstü ile azıcık ilgilenen biri kendine göre şekillendirecektir zaten. Ben de imnotagamer gibi boş masaüstünü tercih ediyorum.

Doğru ise tez değildir 😅 Çok kritik bir konu olduğunu düşünmüyorum. Masaüstü ile azıcık ilgilenen biri kendine göre şekillendirecektir zaten. Ben de imnotagamer gibi boş masaüstünü tercih ediyorum.
İnan bana, masaüstü sırasını kendi yaptığım haricine alınca çok rahatsız oluyorum, kirli, pis görünüyor yada düzensiz. Birşeyler sanki ters gidiyormuş gibi... O yüzden bence en doğru default masaüstü sıralamam benimkisi.

Kim ne derse desin, benim bu konudaki tezim en doğru tezdir. :)

Yani Windows masaüstü sıralaması konusunda bence benim sıralamam en doğrusu.
Hayır değil her fırsatta kendi düzeninizi övüyorsunuz. Ve bana göre çok saçma bir düzen herkese göre en iyi düzen alışkın olduğu düzendir.

İnan bana, masaüstü sırasını kendi yaptığım haricine alınca çok rahatsız oluyorum, kirli, pis görünüyor yada düzensiz. Birşeyler sanki ters gidiyormuş gibi... O yüzden bence en doğru default masaüstü sıralamam benimkisi.
Benim masaüstünü görürsen öldüreceksin beni.
1696093145690.png

Diycemde sadece masaüstünün fotoğrafını atarken şu şekilde bir hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• 1696093116558.png
    1696093116558.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı