Hero 125 nasıldır?

Hocam vitesli motosiklete odaklandığım için Scooterlerden bahsetmeyi unutmuşum. Honda Dio, Hero'dan, Drift L'den ve Bajaj'dan çok daha kaliteli bir motosiklettir. Blok ve mekanik ile sorun yaşayacağınızı sanmam sizi üzmez ayrıca bir sürü kullanan kurye var, kullanan kişiler bir sorun yaşamadılar ve kronik vs. bir sıkıntısı olduğunu duymadım. Eğer Scooter istiyorsanız Honda Dio sizin için en uygun olabilecek motosiklettir. Liste fiyatı 56.000 TL diye hatırlıyorum, yanlış hatırlamıyorsam. Hero ile arasında bulunan 2.000 TL farka kesinlikle değer ayrıca servis kalitesi ve parça olarak sorun yaşamazsınız.
Açıkçası babamda Honda spacy Alpha var. Gayet rahat. Dio da dediğiniz gibi 56.000 satış fiyatı var. Fakat oturağı uzun kullanım için iyi değil diyenlerde çok. Düşük bütçeli apachi ve yukilerin de otomatik vitesleri var fakat kaliteleri nasıl bilmiyorum.

Açıkçası babamda Honda spacy Alpha var. Gayet rahat. Dio da dediğiniz gibi 56.000 satış fiyatı var. Fakat oturağı uzun kullanım için iyi değil diyenlerde çok. Düşük bütçeli apachi ve yukilerin de otomatik vitesleri var fakat kaliteleri nasıl bilmiyorum.
Oturma kısmı ve motosiklet küçük buna yapılabilecek bir şey yok maalesef ki. Apachi veya Yuki tercih edeceğime Honda Dio'yu gözüm kapalı tercih ederim. Japon alabilecek bütçe varken çin motosikletleriyle uğraşmak mantıksız olacaktır.

Oturma kısmı ve motosiklet küçük buna yapılabilecek bir şey yok maalesef ki. Apachi veya yuki tercih edeceğime Honda Diyor'yu gözüm kapalı tercih ederim. Japon alabilecek bütçe varken Çin motosikletleriyle uğraşmak mantıksız olacaktır.

Dio beni zorlayacak ama almışken dio almak daha mantıklı duruyor motor piyasasına pek hakim değilim. İkinci el düzgün spacy bulsak alacaktik ama maalesef ikinci el piyasası daha uçuk.

İkinci el alınacaksa sıkı bir takip ile ortalama 55.000-60.000 arasına temiz YZF R125 bulunabilir. Yalnız ikinci el bir motosiklet alacaksanız güvendiğiniz bir ustanızın olması şart. Sıfır olarak tercih etmeniz zorunlu ise bu motosiklet yerine Drift L tercih etmenizi öneririm. 41.700 TL'lik fiyatı ile Hero'dan daha uygun ve daha kaliteli bir motosiklettir. Hero markası ile sorun yaşayan bir sürü kişi ve şikayet gördüm şahsen tercihim olmazdı. 54.000 TL'yi bu tarz bir motosiklete vermezdim, çok daha mantıklı seçenekler mevcut. Ayrıca Hero gibi bir marka Bajaj'a kalite ve servis ağında asla yaklaşamaz. Hero hakkında motorun parçalarının dağıldığı, yedek parça bulunamaması hakkında tonlarca şikayet var. Neye göre Bajaj'dan farkı yok anlamadım.
😂😂😂

Yorumlarınız ya da fikirlerinizi çok gülünç buluyorum, drift herodan iyimiş.

Hocam nette çok bilgi yok Hero motor ile ilgili servisten şikayetler gördüm Şikayetvar da bilmiyorum bu para bilinmeyen bir marka için cok gibi.
Ben heronun bajaj ya da tvs kadar dayanıklığını olacağını düşünüyorum bakımlarını bence kendiniz yapabilirsiniz benim motorumda hava filtresi için 5 vida yağ filtresi için 3 vida var 1 de yağ vidası var.

Son düzenleme:
😂😂😂

Ben heronun bajaj ya da tvs kadar dayanıklığını olacağını düşünüyorum bakımlarını bence kendiniz yapabilirsiniz benim motorumda hava filtresi için 5 vida yağ filtresi için 3 vida var 1 de yağ vidası var.
Hocam dio da karar kıldım

Daha doğru düzgün servis ağı olmayan, yedek parçası bulunmayan motorun neresi iyi? Piyasa da yer edinememiş, satılmak istense çok kolay satılamayacak motosikleti almanın neresi mantıklı? Piyasası az olduğu için herhangi bir sorunda parçası da bulmak kolay olmayacaktır. İnceleme harici hiç bir içeriğe sahip olmayan, kullanıcıların uzun kullanım deneyimlerini anlatmadığı ve ne sıkıntılarla karşılaştığını hakkında hiç içerik yokken, dayanıklılığı hakkında bilgi edinemediğim bir markanın motosikletini tercih etmeyi bir seçenek olarak görmüyorum. Drift kesinlikle sorunsuz demiyorum, kronik sorunları mevcut ancak çoğu sorunun ne olduğu ve nasıl çözülebileceği hakkında onlarca içerik mevcut. Ne ile karşılaşacağınızı ve nasıl çözüleceğini bilmektesiniz. Ayrıca Drift piyasası olan ve piyasa da yer edinebilmiş, satılmak istense çok daha kolay satılabilecek bir motosiklet. Ayrıca bir sürü kuryenin çok sorun yaşamadan kullandığı bir motosiklet. İki motosiklette bir Japon değil sonuçta aralarında bulunan 12.000 TL’ye değecek nasıl bir fark var?
Kime göre, neye göre Bajaj kadar dayanıklı? Bajaj çok uzun yıllardır Türkiye piyasası içerisin de, bir sürü kullanıcıya ulaşabilmiş ve dayanıklılığını kanıtlamış bir marka. Bir sürü kullanıcının kullanıcı deneyimini, yaşadığı sorunlarını ve bu sorunların çözümü hakkında bilgi veren onlarca içeriğe sahip. +100.000 kilometreyi devirmiş kullanıcılar var. Hero hakkında bu tarz bilgiler var mı? Kaç bin kilometreye kadar dayanabildiğini söyleyen kullanıcılar var mı? Bu işler sadece sanmakla olmuyor maalesef, varsa elinizde bir kanıt paylaşın bizde bilgilenelim. En basitinden Bajaj hakkın da böyle bir video paylaşabilirim. Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim sıfır alınan motosikletin bakımını arkadaş kendisi yaparak niye motosikletini garanti dışı bıraksın? İnsanlar sıfır motosiklet almayı garantisi olduğu, garanti sürecinde yaşanılan sorunları garanti ile ücretsiz çözdürebilmek ve kusurlu parçaların değişimi sağlanırken ücret ödememek için tercih etmekteler. Neyse siz yine her konuya +50.000 kilometrede ki TVS motorları önermeye devam edin :D

Ben 50 bin km üstü motoru önermiyorum kendim aldığımdan beri 33bin km gittiğim için öneriyorum sizin deneyiminiz varsa paylaşın öğrenelim kanıt isterseniz km sini yükleyebilirim. Sizin bildiğinizi tahmin ediyorum 😁 TVS markasının montajını uğurlar motor (Mondial) markası satın aldı yani montajı Türkiye de yapılıyor hint üretimi ve türk üretimi arasında ki farkları da servisteki ustamdan öğrendim. Siz bence de japonlara parası yetmenlere drift önerin de en kısa zamanda motordan soğusunlar arızalarını internetten onarırken 😁

Not: Sizin yine bildiğinizi tahmin ediyorum 😁 japon motorları gibi spesifik olmadığıkları için parçaların ortak olduğunu biliyorum (hepsi değil.)

Son düzenleme:
Ben 50 bin km üstü motoru önermiyorum kendim aldığımdan beri 33bin km gittiğim için öneriyorum sizin deneyiminiz varsa paylaşın öğrenelim kanıt isterseniz kmsini yükleyebilirim. Sizin bildiğinizi tahmin ediyorum 😁 TVS markasının montajını uğurlar motor (Mondial) markası satın aldı yani montajı Türkiye de yapılıyor hint üretimi ve Türk üretimi arasında ki farkları da servisteki ustamdan öğrendim. Siz bence de Japon'lara parası yetmenlere drift önerin de en kısa zamanda motordan soğusunlar arızalarını internetten onarırken 😁

Not: Sizin yine bildiğinizi tahmin ediyorum 😁 Japon motorları gibi spesifik olmadığıkları için parçaların ortak olduğunu biliyorum (hepsi değil.)
Türk üretimi motor mu varmış? Hangi motor Türkiye'de üretiliyorsa belirtin lütfen bizde bilgilenelim. Mondial, CF Moto veya TVS bunların hepsi yurt dışında üretilip UMA'nın fabrikasında toplanan motosikletler yani anlayacağınız hiçbirisi Türk yapımı değil. Ayrıca Drift L şu anki piyasada başlangıç olarak tercih edilebilecek mantıklı motosikletler arasında. 41.700 TL'ye daha iyisi varsa önerebilirsiniz. Aynı fiyata sizin önerdiğiniz binlerce kilometrede ki ve yaşlı TVS motorları tercih etmek yerine sıfır ve garantili bir motor tercih etmek her zaman daha mantıklı olacaktır. En azından hem yeni motora binmiş olursunuz hem de motosiklet ne zaman rektifiye isteyecek, ne zaman masraf çıkaracak diye düşünmezsiniz. Drift L sorunsuz demiyorum, elbette her motorda olduğu gibi bunda da sorunlar çıkabilmekte ayrıca çıkan bu sorunlar büyük sorunlar değil, ufak tefek sorunlar. Önemli olan bu sorunların kolay çözülüp çözülemediği. Birçok yakınım alıp kullanıp sattı ve öyle motordan soğutacak herhangi bir sorunu bulunmamaktaydı. En sık çıkan sorun gıcırtı sorunuydu oda basit bir yağlama işlemi ile düzelmekte. Size TVS markası alınmaz veya kötü demiyorum, fiyatı uygun olduğu taktirde ikinci el olarak elbette tercih edilebilecektir ancak sıfır motosiklet alınabilecek bütçe ile ne kendimin ne de aklı yerinde olan birisinin yüksek kilometrede ki herhangi bir motosikleti tercih edeceğini sanmıyorum. Mesela RTR 200 modeli fiyatına göre gayet makul bir model ancak UMA'nın servislerine bulaşacağımı sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı