Steam Hesabı nasıl kurtarılır?

Bar107

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Steam hesabım çalınmış ve hesap bakiyesi 3 kuruşluk bir şeyi ben almışım gibi gösterip çalınmış. Steam desteğe yazdım ama daha cevap gelmedi. Bakiyemi geri kurtarabilir miyim? Nasıl çalındı anlamadım. Gerçi bütün hesaplarım çalındı. Bilmediğim linke tıklamam. Sosyal medya hesaplarım falan çalınmış öglen fark ettim değiştirdim ama Steam de çalacakları aklıma gelmemişti.

Hiçbir 3. parti siteye hesaplarımla girmem bir tek bu sabah telefondan bir uygulama indirdim ne olduysa ondan sonra oldu. Uyğulamayı da Google Play'den indirdim. Puan harca diye bir şey güvenilir bir infiluzırdan görmüştüm. Nasıl oldu? Anlayan bir anlatsın.

Arkadaşlar Steam hesabım çalınmış ve hesap bakiyesi 3 kuruşluk bir şeyi ben almışım gibi gösterip çalınmış. Steam desteğe yazdım ama daha cevap gelmedi. Bakiyemi geri kurtarabilir miyim? Nasıl çalındı anlamadım. Gerçi bütün hesaplarım çalındı. Bilmediğim linke tıklamam. Sosyal medya hesaplarım falan çalınmış öglen fark ettim değiştirdim ama Steam de çalacakları aklıma gelmemişti.

Hiçbir 3. parti siteye hesaplarımla girmem bir tek bu sabah telefondan bir uygulama indirdim ne olduysa ondan sonra oldu. Uyğulamayı da Google Play'den indirdim. Puan harca diye bir şey güvenilir bir infiluzırdan görmüştüm. Nasıl oldu? Anlayan bir anlatsın.
Olan olmuş steam desteğe mesaj yaz sana büyük ihtimal bir kaç güvenlik sorusu soracaklardır en son harcama yaptığın kartın son 4 hanesi vs gibi. Sonrasında sana steam hesabını geri verirler merak etme.

Steam'in yeni güvenlik şeyinden ötürü bakiyenizi geri alabilme ihtimaliniz artık var sayılır. Hızlı bir şekilde desteğe, satın alımlarının sizin olmadığını yazmanız iyi olur.
Ha yazmışsınız, şimdi fark ettim.

Olan olmuş Steam desteğe mesaj yaz sana büyük ihtimal birkaç güvenlik sorusu soracaklardır en son harcama yaptığın kartın son 4 hanesi vs gibi. Sonrasında sana Steam hesabını geri verirler merak etme.

Steam hesabımı aldım zaten alan hissedirmeden yapmış dedim ya sosyal medya hesaplarımıda çalmış saçma sapan kişiler falan takip edince anladım. Ama Steam ulaşamaz diye düşündüm telefondan QR okutmadan girilmez nasıl başarmış anlamadım. Mesela param geri gelir mi onu soruyorum.

Benim Steam hesabım çalındı sadece çalındığına dair yazı attım ve hesabımı geri verdiler.

Steam'in yeni güvenlik şeyinden ötürü geri alabilme ihtimaliniz artık var. Hızlı bir şekilde desteğe, satın alımlarının sizin olmadığını yazmanız iyi olur.

Vallahi satın alımı ne zaman yapmış bilmiyorum. Ama aynı gün içinde destek talep ettim. Steam da kötü niyetli degilse zaten mantıken 0,50 kuruşluk bir şeyi 700liraya almayacagımı bilir. Hadi aldım destek talep etmem. Hadi ettim kim nereden giriyor belli benım konumumdan uzakta bir yerde girildiyse izinsiz giriş oldugu bariz.

Benim Steam hesabım çalındı sadece çalındığına dair yazı attım ve hesabımı geri verdiler.

Hesabı aldım dostum adam hesaba benım sifre ile girmiş 700 lira bakiye vardı 50 krişluk seyi bana satmış gitmiş.

Vallahi satın alımı ne zaman yapmış bilmiyorum. Ama aynı gün içinde destek talep ettim. Steam'de kötü niyetli değilse zaten mantıken 0,50 kuruşluk bir şeyi 700liraya almayacağımı bilir. Hadi aldım destek talep etmem. Hadi ettim kim nereden giriyor belli benim konumumdan uzakta bir yerde girildiyse izinsiz giriş olduğu bariz.
Belki hesabınıza giriş yapmadan yapmıştır? Cihazlarınıza virüs taraması yaptınız mı?

Vallahi satın alımı ne zaman yapmış bilmiyorum. Ama aynı gün içinde destek talep ettim. Steam da kötü niyetli degilse zaten mantıken 0,50 kuruşluk bir şeyi 700liraya almayacagımı bilir. Hadi aldım destek talep etmem. Hadi ettim kim nereden giriyor belli benım konumumdan uzakta bir yerde girildiyse izinsiz giriş oldugu bariz.

Hesabı aldım dostum adam hesaba benım sifre ile girmiş 700 lira bakiye vardı 50 krişluk seyi bana satmış gitmiş.

O zamansa dönüşü olmaz onun bence tam bilmiyorum Steam kurallarını ama işlem yapılmış hesabı kilitleyebilir lakin size geri vermezler bence.

Belki hesabınıza giriş yapmadan yapmıştır? Cihazlarınıza virüs taraması yaptınız mı?

Vallahi PC de virüs var desem dedigim gibi 3, parti yazılım kullanmam yakın zamanda PC'ye bir şeyde yüklemedim. Telefondan oldu desem telefona da dedigim gibi bir şey yüklemiyorum. Link açmam kolay kolay.

O zamansa dönüşü olmaz onun bence tam bilmiyorum Steam kurallarını ama işlem yapılmış hesabı kilitleyebilir lakin size geri vermezler bence.
Steam'in yeni sistemi ile piyasadan farklı fiyata satıldığında, bakiyeyi bir süreliğine beklemeye alıyor. Steam destekte bu alımı inceliyor diye biliyorum. Ya otomatik bakiye geri gelecek, ya arkadaşın destek talebi sayesinde geri gelecek ya da hiç gelmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı