Steam Hesap kilitlendi ve 10+ yıllık kod istiyor

Baran Bulut

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Steam hesabıma 2019 yılında operasyon bileti aldım, daha sonrasında ise hesabım kilitlendi. Hesapta kullandığım kredi kartı benim şahsıma ait, bunu taraflarına da bildirmeme rağmen açtığım bilette ısrarla benden ilk etkinleştirilen oyun anahtarını istiyorlar. 10 yılı aşkın bir süre geçmiş ben bu anahtara sahip değilim, hiçbir şekilde açmıyorlar. 2000 TL'ye yakın envanterim var CS'de ama kullanamıyorum. 3 sene sonra forumda gezerken benzer bir konu gördüm ve hatırladım, o yüzden bu kadar geç açıyorum konuyu. Sırf bu yüzden başka hesap açtım, ne yapabilirim? Ekte görselleri iletiyorum, ne olur yardım edin...

1682720746252.png

1682720780958.png

1682720764586.png

cok basit yöntemi var Kanka ilk önce hangi bankayasa o bankaya gidiyorsun eski kredi kartı döküman larını istiyorsun diyorsun ki ben bu plat fromdan şu şu alış verişi yapmıştım döküman ları alıp eğer epin sitesinden aldıysan ordan bilgi istiye bilir sin yoksa hic bir şey yapamasın

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Steame karşı haller ya saçma bir sistemleri var.

cok basit yöntemi var Kanka ilk önce hangi bankayasa o bankaya gidiyorsun eski kredi kartı döküman larını istiyorsun diyorsun ki ben bu plat fromdan şu şu alış verişi yapmıştım döküman ları alıp eğer epin sitesinden aldıysan ordan bilgi istiye bilir sin yoksa hic bir şey yapamasın
Hocam kredi kartı bile elimde duruyor. Dediğiniz gibi bankadan geçmiş dökümanı istesem sorunum kesin olarak çözülür mü tecrübeniz var mı?

evet bizzat sorunu cözdüm ben böyle

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Steame karşı haller ya saçma bir sistemleri var.
algını anlamadım kardeş

Hesabın ilk sahibi siz değilsiniz anladığım kadarıyla. Bu durumda ne yazık ki yapacak bir şeyiniz yok, geçmiş olsun. Benzer konulara yazdığım bu mesajlarıma bakabilirsiniz:

Şöyle düşünün. Hesap 19 yıllık, hesabın açıldığı zamanlarda CD anahtarı ile oyun paketi aktifleştirilmiş. 19 yıl sonra da hesap aktif olarak kullanılıp oyun satın alınmış, CD anahtarı ile oyun vs. aktifleştirilmiş. Sizce Valve sahiplik kanıtı için 19 yıl önce aktifleştirilen CD anahtarı bilgisini mi ister yoksa yıllar sonra hesapta kullanılan kredi/banka kartlarının bilgilerini veya CD anahtarlarını mı?

Bu arada ezbere de konuşmuyorum, bunun örneklerini yakın çevremde çokça gördüm. Hesap kilitlenme durumunda Steam desteğe yazdığınızda sahiplik kanıtı için ısrarla eski CD anahtarını isteyeceklerdir. Üstüne ne kadar oyun vs. satın alsanız da.
Bu tarz ''eski'', ''içinde 5 yıllık/10 yıllık CS:GO tecrübe jetonu var'' adı altında satılan hesaplarda genelde hesabın oluşturulduğu tarihte etkinleştirilmiş bir CD anahtarı oluyor. Hesap satın alınıp kullanıldıktan bir süre sonra hesapta dikkat çekici bir aktivite algılayıp kilitliyorlar, bunun örneğini çok kez gördüm. Satın alım ile bağlantısı yok ama bu kilidin. Bu birkaç yıl sonra da olabiliyor, birkaç ay sonra da.

Steam destek de kilidi kaldırmak için hesabın sahipliğini kanıtlamanızı istiyor, kanıt olarak da yıllar önce etkinleştirilen CD anahtarı bilgisini istiyorlar. O CD anahtarı da elinizde olmadığı için hesap patlıyor. Risk almanı önermem.

Geri
Yukarı