Steam Hesap ve CS2 itemleri nasıl korunur?

Suarez1905

Yoctopat
2 yıldan beri CS2 oynuyorum. Şimdiye kadar skin almadım param olmadığı için ve işte ilk maaşımı alacağım toplamı 5-6binlik bazı skinler almak istiyorum. Hesabım seçkin. Lakin forumda konulara baktığımda her gün kaç kişi Steam hesabımı çaldırdım konusu açıyor bu yüzden tereddüt ettim. Sürekli hesabımı çaldırdım konuları açıyorlar.
Steam Guard açmak ve Steam ile Steam'e kayıtlı maile zor şifre koymak ve 2 adımlı doğrulama yapmak dışında öneriniz var mıdır? Bir de korsan oyun da indirmiyorum ve ücretli antivirüs programı kullanıyorum.
Bir de bazen oyun sonu rakip takımdan birileri küfür ediyor ve arkadaşlık isteği atıyorlar. Bu durumda modem resetleyip IP değişmeye gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıldan beri CS2 oynuyorum. Şimdiye kadar skin almadım param olmadığı için ve işte ilk maaşımı alacağım toplamı 5-6binlik bazı skinler almak istiyorum. Hesabım seçkin. Lakin forumda konulara baktığımda her gün kaç kişi Steam hesabımı çaldırdım konusu açıyor bu yüzden tereddüt ettim. Sürekli hesabımı çaldırdım konuları açıyorlar.
Steam Guard açmak ve Steam ile Steam'e kayıtlı maile zor şifre koymak ve 2 adımlı doğrulama yapmak dışında öneriniz var mıdır? Bir de korsan oyun da indirmiyorum ve ücretli antivirüs programı kullanıyorum.
Bir de bazen oyun sonu rakip takımdan birileri küfür ediyor ve arkadaşlık isteği atıyorlar. Bu durumda modem resetleyip IP değişmeye gerek var mı?
Fazla paranoya düşünüyorsun hocam, sadece DM yolu ile atılan linklere tıklama ve hesabını paylaşma yeter.

Durduk yere Steam hesabın çalınmaz, çaldıranlar saçma sapan bedava skin, 50 dolar hediye kartı vs. tarzı sahte sitelere kendi elleriyle giriş yapıyorlar. Fazla fazla önlem almışsın zaten, bir şey olmaz.

Ne alaka? Birisi arkadaşlık isteği atınca bunları yapmaya ne gerek var? Bu kadar paranoyak olmaya gerek yok.

Durduk yere Steam hesabın çalınmaz, çaldıranlar saçma sapan bedava skin, 50 dolar hediye kartı vs. tarzı sahte sitelere kendi elleriyle giriş yapıyorlar. Fazla fazla önlem almışsın zaten, bir şey olmaz.

Ne alaka? Birisi arkadaşlık isteği atınca bunları yapmaya ne gerek var? Bu kadar paranoyak olmaya gerek yok.
Kanka bişey sorcam ben bıçak almıştım zamanında. Alır almaz bana 10 level envanteri gizli Çinli hesaplar istek atıyordu. Nerden görüp atıyolar fikrin var mı?

Abartmaya gerek yok hocam çalınsa zaten Steam destek her türlü size yardımcı oluyor her linke tıklamayın yeter. Bende çaldırmıştım hiçbir şeye tıklamama rağmen yardımcı oldular

Reis sen bir şeyleri yanlış yapmadıkça birisi hesabını ele geçiremez.
O bahsettiğin konulara örnek olarak bu konuda arkadaş linke tıklamış. İtem alacağım ayağına gidip burdan al vs. yazanların attıkları linke tıklama hatta dm yoluyla sana iletilen hiçbir linke tıklama. Steam pazarı veya ByNoGame gibi sitelerden alışveriş yaptığın sürece hesabının çalınma ihtimali "yok".
Arkadaşlık isteği aracılığıyla hiçbir şey yapamazlar rahat ol.

Teşekkürler. Bir de hadi benim 5-6binlik sadece ama çok daha değerli skinleri olan kişilere de böyle envanterinden dolayı bilinmedik arkadaşlık istekleri gelebiliyormuş. Yukarı mesajda biri yazmış işte bıçak almış ve istekler gelip duruyormuş.
O zaman gelen hiçbir linke tıklamıyorum ve gelen istekleri reddedeyim.

Kanka bir şey soracağım ben bıçak almıştım zamanında, alır almaz bana 10 level envanteri gizli Çinli hesaplar istek atıyordu. Nereden görüp atıyorlar fikrin var mı?

FloatDB, Skinport sitelerinin skin veritabanları var, oralardan takip ediyorlardır diye düşünüyorum. Gerçi bu son CS2 güncellemesi ile envanterine yeni giren eşya artık diğer kişilere 10 gün boyunca görünmez oluyor, bu tarz dolandırıcıların önünü bir nebze kesti.

FloatDB, Skinport sitelerinin skin veritabanları var, oralardan takip ediyorlardır diye düşünüyorum. Gerçi bu son CS2 güncellemesi ile envanterine yeni giren eşya artık diğer kişilere 10 gün boyunca görünmez oluyor, bu tarz dolandırıcıların önünü bir nebze kesti.

Yok eskiden oluyordu zaten hep merak etmişimdir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı