Hesaplarım çalınıyor

berat514116

Hectopat
Merhaba, geçenlerde bir supplement sitesine girdiğimde önceden kayıtlı olan adresimin bir farkli adresle değiştigini fark ettim. Degistirdim. Ancak bugün, birisi smm panel hesabima erisip icindeki 100TL ile kendisine takipçi beğeni göndermiş ve bu beni çok sinirlendirdi. Farkli farklı ülkelerden hem Microsoft hem Gmail hesabıma erismeye calisiyorlar ve Riot hesabim calindi. Ne yapabilirim? Kardeşim bilgisayara bir sürü şey indiriyor ve yaşadığım problemin bundan kaynakli oldugunu düşünüyorum. Format atip, yeni Gmail ile devam etsem nasıl olur? Bu zamana kadar birkaç yerden hesaplarima giris yapmayı deniyolardi ama kucuk küçük sifreyi değiştirip, pek umursamadim abcabc ise sifrem abcabca gibi. Ne yapmamı önerirsiniz? Gmail degistirmeden bu illetten kurtulamaz miyiz? Değiştirirsem bu durumun sonlanma garantisi var mi?

Şifrelerinizi değiştirmezsen yine devam edecektir. Ayrıca kardeşiniz her önüne gelene tıklamasın.

Merhaba, geçenlerde bir supplement sitesine girdiğimde önceden kayıtlı olan adresimin bir farkli adresle değiştigini fark ettim. Degistirdim. Ancak bugün, birisi smm panel hesabima erisip icindeki 100TL ile kendisine takipçi beğeni göndermiş ve bu beni çok sinirlendirdi. Farkli farklı ülkelerden hem Microsoft hem Gmail hesabıma erismeye calisiyorlar ve Riot hesabim calindi. Ne yapabilirim? Kardeşim bilgisayara bir sürü şey indiriyor ve yaşadığım problemin bundan kaynakli oldugunu düşünüyorum. Format atip, yeni Gmail ile devam etsem nasıl olur? Bu zamana kadar birkaç yerden hesaplarima giris yapmayı deniyolardi ama kucuk küçük sifreyi değiştirip, pek umursamadim abcabc ise sifrem abcabca gibi. Ne yapmamı önerirsiniz? Gmail degistirmeden bu illetten kurtulamaz miyiz? Değiştirirsem bu durumun sonlanma garantisi var mi?

Hocam durmadan bir şey indiriyorsa rahat virüs vardır. Gmail adresinizi değiştirin önemli hesaplarınızda çift adımlı doğrulamayı açın. Ayrıca güçlü şifreler belirleyin bir tane deftere şifrelerinizi kaydedin. Google şifre yöneticisi gibi yerleri kullanmayın. Temiz bir de format atarsanız her şey çözülür.

Cihazınıza virüs taraması yapın, gerekirse format atın. Daha sonra tüm hesaplarınızın şifresini değiştirip 2FA doğrulamayı açın. Tüm hesaplarınızda farklı şifreler kullanmayı da ihmal etmeyin.

Mümkün olduğunca aynı şifreleri kullanmaktan kaçın ve 2 adımlı doğrulamayı aktif et. Yapacak başka bir şey yok. Mail hesaplarına girerken şifre kullanmamak için authenticator kullanabilirsin.
Virüsleri temizledikten sonra bence tüm hesaplarını kontrol etmeli ve şifrelerini değiştirmelisin. Hatta 2 adımlı doğrulama olmuyorsa farklı bir mail adresi ile değiştirmek belki daha iyi olur.
Kardeşin için, aile koruması vs. kullanmak belki zararlı sitelere erişmesini engelleyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı